کدخبر : 155136
سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

جزایر جنوبی کشور ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر دارند

جنوب پرس:  رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: جزایر جنوبی کشور ظرفیت خوبی برای جذب گردشگران دارند.
2560976

به گزارش جنوب پرس ، علی اصغر مونسان دوشنبه شب در آیین افتتاحیه دومین نمایشگاه ملی گردشگری، هتلداری و صنایع دستی قشم با بیان اینکه صنعت گردشگری، سومین اقتصاد جهان است که در عصر حاضر از رشد فزاینده ایی برخوردار است، بیان داشت: ایران به لحاظ داشتن مواهب طبیعی، آثار تاریخی و آیین های متنوع اقوامش، یکی از ۱۰ کشور برتر جهان در حوزه گردشگری است.

وی عنوان کرد: در شرایط حال حاضر کشور، شکل گیری یک اقتصاد جدید و درون زا که به دور از تلاطمات جهانی و اثر تحریم ها باشد، تحولی در اقتصاد کشور ایجاد خواهد کرد.

به گفته مونسان، صنعت گردشگری به واسطه پتانسیل بالای کشور و نیاز به سرمایه اندک، همچنین به عنوان یک صنعت تحریم ناپذیر، بهترین گزینه پیش روست.

وی گفت:  با بهره‌برداری از ۳۰ باب هتل در دولت تدبیر و امید تعداد هتل‌های پنج ستاره به ۱۲۸ باب رسید که این تعداد تا پایان دولت به ۲۱۰ باب افزایش خواهد یافت.

وی گردشگری را سومین اقتصاد برتر جهان دانست و افزود: یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون گردشگر اقتصاد بزرگی را شکل داده‌اند و پیش‌بینی‌ها به دلیل مزایای مختلفی که بخش گردشگری دارد همچنان بر روند صعودی این صنعت در جای‌جای جهان حکایت دارد.

مونسان، با مناسب دانستن جایگاه ایران در بین کشوهای جهان گفت: کشور ما نیز از لحاظ آثار تاریخی، آیین‌های اقوام و آثار تاریخی و طبیعت بی‌نظیر، جزو ۱۰ کشور برتر جهان است و می‌توان از جنبه‌های مختلف نسبت به توسعه این صنعت اقدام کرد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت های گردشگری در دولت تدبیر و امید، سرمایه گذاری ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی در حوزه گردشگری کشور، اجرای پروژه های کوچک و بزرگ و اقداماتی همچون ارایه ویزای الکترونیک، برداشتن ویزای کشورهای هدف و … منجر به رشد ۵۸ درصدی گردشگری در ۸ ماهه امسال نسبت به سال گذشته شده است.

وی با اظهار اینکه جزیره قشم ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر دارد، اظهارداشت: مناطق جنوبی کشور با برخورداری از  سواحل بکر و زیبا فرصتی بی نظیر برای حذب گردشگر است. جزایر خلیج فارس با جذابیت های طبیعی، تاریخی و آداب و رسوم اقوام خود، به تنهایی می توانند در حد یک کشور ارزآوری کنند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی کشور تصریح کرد: جزیره قشم و جزایر اطراف آن در حوزه گردشگری از روند رو به رشدی برخوردارند و به لحاظ ظرفیت های گردشگری منحصر بفردند.

به گزارش مهروی افزود: صنعت گردشگری با سرمایه گذاری اندک، سرعت بالای برگشت سرمایه و اشتغالزایی بالا، صنعتی قابل توجه است که می تواند ۵۰ درصد مشکل اشتغال را در جهان حل کند.
قشم با روند رو به رشد در حوزه گردشگری توانایی تبدیل شدن به پایلوت گردشگری کشور را دارد.

مونسان تصریح کرد: برای تامین منابع مالی از محل صندوق توسعه ملی کشور، آمادگی کامل برای همکاری با پروژه های در حال اجرای گردشگری و هتلداری قشم وجود دارد. همچنین برای گسترش صنایع دستی و اقامتگاه های بومگردی جزیره، منابع مناسب و ارزان در دسترس است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما