کدخبر : 154731
شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
فاقددیدگاه
پرینت

تأملی در باب بودجه خوزستان و عملکرد استاندار

استاندار باید برای مردم خوزستان توضیح دهد که در سال ۹۶ و ۹۷ که به گفته وی بالاترین بودجه متعلق به خوزستان بود چقدر از این بودجه محقق شده به کجا اختصاص‌یافته و چه خروجی و ثمره‌ ملموسی برای مردم استان خوزستان به ارمغان آورده است.

استاندار خوزستان در توئیتی نوشته است “بودجه خوزستان در سال ۹۸ مثل سالهای ۹۶ و ۹۷ نسبت به سایر استان‌های کشور بیشترین سهم را داشته است” او خواسته با این حرف هم از دولت دفاع کند هم از عملکرد خودش.

بر فرض صحت آمار استاندار، آنچه می‌شود به آن بالید و افتخار کرد قطعا بالاترین سهم بودجه در بین استان‌های دیگر نمی‌تواند باشد چرا که بودجه خوزستان باید بر اساس ثروتی که تولید می‌کند و محرومیتی که دارد دیده شود نه در مقایسه با دیگر استان‌ها.

نکته دوم که مغفول مانده این است که استاندار باید برای مردم خوزستان توضیح دهد که در سال ۹۶ و ۹۷ که به قول وی بالاترین بودجه متعلق به خوزستان بوده، چقدر از این بودجه جذب شده است به کجا اختصاص‌یافته و چه خروجی و ثمره‌ ملموسی برای مردم استان خوزستان به ارمغان آورده است.

نکته سوم که نباید ساده از کنارش گذشت این است که شریعتی در خصوص بودجه سال ۹۸ گفته این بودجه اشتغال محور خواهد بود اما او نگفته است که آیا بودجه سال۹۶ و ۹۷ هم اشتغال محور بود؟این سوال از این باب موضوعیت دارد که ثمره آن این شد که خوزستان در کشور دومین استان بیکار نام بگیرد! نمره عملکرد استاندار خوزستان را از همین نسبت ها باید یافت بالاترین بودجه به قول خودش و بالاترین بیکاری در کشور به قول مرکز آمار.

بی تعارف باید گفت یک نگاه ساده به وضعیت استان به‌خوبی روشن می‌کند که ابهامات و سؤالات زیادی در خصوص هزینه کرد بودجه در خوزستان وجود دارد نگاهی گذرا به طرح‌های عمرانی ناتمام، جاده‌های مرگ ، وضعیت تأسف‌بار آب شرب، عدم فاضلاب شهری و مدارس فرسوده در استان خوزستان همگی فریاد می‌زنند که استاندار باید پاسخگو باشد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما