کدخبر : 152319
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

عملیات اجرایی چهار واحد آموزشی در شهرستان سیریک آغاز شد

جنوب پرس: آئین کلنگ‌زنی چهار طرح آموزشی با حضور نماینده مردم شرق هرمزگان، فرماندار، مدیرکل آموزش و پرورش، رئیس مجمع خیرین استان و مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس در شهرستان سیریک آغاز شد،.

به گزارش جنوب پرس ، از سیریک، موسی دادی‌زاده سرخایی ظهر امروز در این آئین اظهارداشت: توسعه فضاهای آموزشی و نوسازی مدارس تخریبی که بیشترین سهم آن در شرق هرمزگان است، از اولویت‌های مهم آموزش و پرورش استان است که با هدف برخورداری دانش‌آموزان از فضای آموزشی استاندارد، افزایش پوشش تحصیلی و عدالت آموزشی دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: برخورداری از زیرساخت‌ها مناسب، نقش مستقیمی در توسعه عدالت آموزشی و پوشش حداکثری تحصیلی دارد که بدون این مهم، ارتقاء شاخص‌های آموزشی و سایر برنامه‌های ملی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

 به گفته مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با اجرای برنامه‌های هدف‌گذاری شده در سال‌جاری تحصیلی، شاهد تحولات چشمگیری در توسعه زیرساخت‌ها و اجرای مطلوب برنامه‌های سند تحول بنیادین خواهیم بود.

دادی‌زاده اظهار امیدواری کرد: در سایه مشارکت و همیاری خیرین نوع دوست، حمایت ویژه نماینده عالی دولت و پیگیری مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از جمله نماینده مردم شرق استان، توسعه فضاهای آموزشی با اولویت مدارس تخریبی به مرحله‌ای برسد که دغدغه مردم استان در این موضوع مهم برطرف شود.

وی تاکیدکرد: بحث مدارس تخریبی و سامان‌بخشی به زیرساخت‌های آموزشی، به‌عنوان یک مطالبه به‌حق مردم، دغدغه جدی آموزش و پرورش استان است که با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها در دستورکار آموزش و پرورش استان قرار دارد و این نوید را داریم که به همت خیرین، ساخت چند واحد آموزشی دیگری نیز به زودی اجرایی خواهد شد.

این مسؤول در ادامه به جزئیات این چهار طرح آموزشی پرداخت و گفت: این طرح‌ها شامل سه مدرسه شش کلاسه با زیر بنای هر واحد ۳۸۵ مترمربع و یک واحد آموزشی سه کلاسه با زیربنای ۱۴۵ متر مربع است که با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال به روش مشارکتی در مدت زمان پیش‌بینی شده یکسال به همت اداره‌کل نوسازی مدارس استان، احداث خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اضافه‌کرد: با احداث این تعداد واحد آموزشی که به همت خیرین و نیکوکار آقایان مدنی، پیمان، جمال‌الدینی و ملاحی احداث می‌شود، ۴۰۰ دانش‌آموز در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول در روستاهای بمانی، کوهستک، شم‌جو و دیودان شهرستان سیریک از مزایای مدرسه نوساز برخوردار خواهند شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما