کدخبر : 152315
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

اجرایی شدن قانون ۳ درصد استخدام خواسته جامعه معلولان از مسوولان

جنوب پرس: معلولان استان انتظار دارند قانون ۳ درصد استخدام معلولان که سال‌ها است از آن می‌گذرد اجرایی شود تا بتوانند یکبار دیگر ثابت کنند معلولیت محدودیت نیست.

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، ۱۲ آذر ماه به نام روز جهانی معلولان نام‌گذاری شده، هر چند مدتی است که از روز معلولان گذشته اما هنوز این قشر ۱۸ هزار نفری در استان کهگیلویه و بویراحمد مطالبات و‌ خواسته‌هایی از مسوولان استان و متولیان امر دارند.

چند سالی است که از تصویب قانون جامع حمایت از معلولان می‌گذرد، اما جامعه بزرگ معلولان همچنان در رویای اجرای این قانون به سر می‌برند.

معلولان استان کهگیلویه و بویراحمد انتظار دارند با اجرای قانون ۳ درصد استخدام، سهم آنها هم رعایت شود تا معلولان که همیشه ثابت کردند معلولیت محدودیت نیست اینبار هم این فعل را صرف کنند.

علیرضا موسوی امجد مدیرکل کمیته امداد در همین خصوص به خبرنگار فارس گفت: بر اساس قانون تمام دستگاه‌هایی باید ۳ درصد جذب را داشته باشند.

وی با بیان اینکه تاکنون در استان  استخدامی نداشته‌ایم، گفت: در صورتی که مجوز استخدام در استان صادر شود بهزیستی پیگیری لازم را خواهد داشت و اجرای قانون ۳ درصد استخدام معلولان در اولویت بهزیستی استان قرار دارد.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد به جمعیت معلول استان اشاره کرد و عنوان داشت: جمعیت معلول تحت پوشش بهزیستی ۱۳ هزار نفر است اما در استان ۱۸ هزار معلول از شدید تا متوسط، شدید و خفیف داریم که ۳ درصد استخدام معلولان در اولویت قرار دارد.

پروانه نیک‌مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با ابراز نگرانی از عدم اجرای قانون ۳ درصد استخدام معلولان در سطح کشور و استان گفت: ۳ درصد استخدام معلولان در کشور و استان کمرنگ و نادیده گرفته شده است که از معاون رئیس جمهور در امور زنان و‌خانواده خواستیم این موضوع انتقال داده شود تا به صورت ویژه‌ای برنامه‌ریزی شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما