کدخبر : 152293
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت

۱۲۴ ميليون و ۹۵۶ هزار سهم در بورس فارس مبادله شد/افزایش شاخص بازار

جنوب پرس: مدير بورس منطقه‌ای فارس گفت: 124 ميليون و 956 هزار سهم و حق تقدم به ارزش 447 ميليارد ريال هفته‌ گذشته در بورس فارس مبادله شد.

کرشمه ترابیان در گفت‌وگو با جنوب پرس ، در شیراز بابیان این‌که ۴۰ درصد از معاملات هفته‌ی گذشته مربوط به خرید و ۶۰ درصد از معاملات مربوط به فروش سهام است، اظهار داشت: در معاملات بورس منطقه‌ای فارس ۱۲۴ میلیون و ۹۵۶ هزار سهم مبادله شد.

وی با اشاره به مبادله ۴۴۷ میلیارد ریالی حق تقدم، افزود: تعداد سهام مبادله شده در این هفته مربوط به ۳۰۲ شرکت است که در این مدت برای ۱۵۹ نفر کد سهام‌داری جدید صادر شد.

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس بابیان این‌که بیشترین تقاضای خرید سهام مربوط به شرکت‌های «سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تأمین»، «سایپا» و «تولید تجهیزات سنگین هپکو» بود، گفت: شرکت‌های «هلدینگ صنایع و معادن خاورمیانه»، «نورد لوله اهواز» و «ریل پرداز سیر» بیشترین تقاضای فروش سهام را داشتند.

ترابیان بیشترین ارزش ریالی خرید سهام را مربوط به شرکت‌های «بانک ملت»، «سرمایه‌گذاری غدیر» و «داده گستر عصر نوین‌های وب» عنوان کرد.

وی ادامه داد: سهام شرکت‌های «فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر»، «ایران خودرو دیزل» و «سایپا» بیشترین ارزش ریالی فروش را داشتند.

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس با اشاره به فعالیت ۲۸ شرکت کارگزاری در بورس از افزایش ۳۰۸۸ واحدی شاخص کل بازار خبر داد و تصریح کرد: شاخص کل بازار به عدد ۱۶۶ هزار و ۸۶۰ رسید.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما