کدخبر : 152141
پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت

حق جوانان هرمزگانی را از صنایع و پالایشگاه‌های فعال استان می‌گیریم/ مشکل تقسیمات محیط‌زیستی استان مرتفع شود

جنوب پرس: نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: حق جوانان خود را از صنایع و پالایشگاه‌های استان می‌گیریم و اشتغال آنان را فراهم می‎کنیم.

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، احمد مرادی ظهر امروز در آئین تودیع و معارفه مدیران‌کل محیط‌زیست هرمزگان اظهارداشت: در حوزه اشتغال جوانان استان کوتاه نمی‌آییم و حق جوانان خود را از صنایع و پالایشگاه‌های فعال در هرمزگان خواهیم گرفت.

‎وی افزود: در بخش اشتغال، نیازمند کمک سازمان محیط‌زیست هستیم، نمی‌توانیم پاسخگوی مطالبات به حق جوانان خود که در کنار این پالایشگاه‌ها و صنایع زندگی می‌کنند، باشیم.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی تصریح‌کرد: هرمزگان، استانی صنعتی و پالایشگاهی است و مردم به لحاظ زیست‌محیطی، آسیب‌هایی متحمل می‌شوند و امیدوارند در قبال آن، سهمی داشته باشند.

‎مرادی ادامه داد: تحقق این موضوع، پیگیری محیط‌زیست را می‌طلبد و امیدواریم مطالبات آلایندگی توسط این سازمان پیگیری شود.

وی گفت: با جلسات و مذاکرات، بخشی از سهم مردم داده شد و این سهم هنوز به ویژه در بحث اشتغال نادیده گرفته شده است.

‎ نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس به موضوع تقسیمات محیط‌‌زیستی مشکل‌ساز اشاره‌کرد و گفت: در حوزه تقسیمات کشوری، وضعیت مشخص است و ساختار تعاریفی برای هر استان دارد، در حوزه قضایی همین‌گونه است اما تقسیمات محیط‌زیستی هرمزگان گاها با سایر استان‌ها تداخل دارد.

‎مرادی افزود: این موضوع مشکل‌ساز شده و تنش‌های اجتماعی و امنیتی غالبا در غرب استان به‌وجود آمده و الزامی است سازمان محیط زیست این موضوع را به اداره‌کل محیط زیست استان واگذار کند.

‎وی به کمبود نیروی انسانی در محیط زیست استان اشاره کرد و گفت: نمی‌توان از این اداره‌کل، راندمان صددرصدی طلب کرد درحالی‌که با ۳۰ درصد توان خود در حال فعالیت است.

‎ نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس افزود: استان هرمزگان به لحاظ استراتژیکی دارای اهمیت بالایی است و باید مشکل کمبود نیروی انسانی در محیط زیست حل شود.

‎مرادی، از مجید درستکار مدیرکل پیشین اداره کل محیط زیست هرمزگان به‌عنوان مدیری با تعامل بالا یادکرد و اظهارداشت: از این مدیر لایق باید در سازمان محیط زیست استفاده شود و از مدیرکل جدید می‌خواهیم که تعامل موجود را حفظ و امورات اداره‌کل محیط زیست را پیش ببرد.

‎گفتنی است، در این آئین، حبیب مسیحی تازیانی به عنوان مدیرکل جدید اداره‌کل حفاظت از محیط زیست استان هرمزگان منصوب و از زحمات ۱۰ ساله مجید درستکار مدیرکل سابق تقدیر به‌عمل آمد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما