کدخبر : 152137
پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

ارائه لیست ناقص اراضی واگذاری در کهگیلویه و بویراحمد/الزام دست‌اندرکاران به تهیه لیست کامل

جنوب پرس: لیست اراضی واگذاری در کهگیلویه و بویراحمد برای تصمیم‌گیری در مورد آن‌ها که در نشست گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت ارائه شد ناقص بود.

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج از چند هفته‌ پیش و بنا به دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد  قرار شد که لیست اراضی واگذاری در استان کهگیلویه و بویراحمد به سرمایه‌گذاران در طول سالیان اخیر و میزان درصد پیشرفت کاری و احیانا عدم پیشرفت فیزیکی آن‌ها در نشست گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت ارائه شود.

به گزارش فارس در این نشست تاج‌الدینی و اکوانیان مدیران جهاد کشاورزی و امور اراضی لیستی را به همراه خود به جلسه آورده بودند که بنا به گفته استاندار این لسیت ناقص بود.

برای نمونه مدیر جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد به برخی آمار در این لیست احصا شده توسط خود و همکارانش اشاره کرد و گفت: تعداد ۹۶ طرح در قالب ۳۶ هکتار از اراضی را فسخ کردیم.

در این بین معاون اقتصادی استاندار که تا پیش از این مدیر جهاد کشاورزی استان بود این لیست را ناقص دانست و گفت: خودم به تنهایی یک زمین ۱۵۰ هکتاری پالایشگاه گچساران را فسخ کردم.

در این نشست حسن نوروزی هم به اصل مطلب و ترکیب اعضایی که برای واگذاری و فسخ قراردادها نظارت دارند خرده گرفت و گفت: اعضای این کمیسیون عبارتند از رئیس جهاد کشاورزی، رئیس منابع طبیعی و رئیس امور اراضی که خودشان واگذار کرده و خودشان فسخ می‌کنند.

اما اکوانیان رئیس امور اراضی نظر دیگری داشت و گفت: نماینده رسمی استانداری، نماینده دستگاه قضایی و حاکم شرع و دادستانی هم عضو این کمیسیون هستند.

قرار شد که لیست کامل و جامع این اراضی به تفکیک در نشست بعدی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ارائه شود.

استاندار گفت باید بفهمیم که با این اراضی چه شده و چه سرنوشتی دارند و چه کسانی تنها برای استفاده در جاهای دیگر این اراضی را گرفته‌‌اند تا تصمیم درست و حسابی برای آن گرفته شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما