کدخبر : 152113
پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

معلولین می توانند در هر زمینه ای وام اشتغال زایی بگیرند

جنوب پرس: مدیر کل بهزیستی استان بوشهر گفت:مددجویان دارای معلولیت می توانند از ما تسهیلات بگیرند و در هر زمینه ای که می توانند اشتغال ایجاد کنند و توانمند شوند.

به گزارش جنوب پرس   از بوشهر، مراسم جشن ۱۲ آذر ( ۳ دسامبر) روز جهانی افراد دارای معلولیت عصر امروز با حضور علی پولادی ریشهری مدیر کل بهزیستی، مدیران و معاونین ادارات، اعضای شورای شهر بوشهر و انجمن های معلولین استان با مجری گری شاهین بهرام نژاد برگزار شد.

علی پولادی ریشهری ضمن تبریک این روز به افراد دارای معلولیت استان گفت: ۱۲ آذر که مصادف با ۳ دسامبر می باشد در سراسر دنیا به نام روز جهانی افراد دارای معلولیت نامگذاری و جشن می گیرند.

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر افزود : زندگی ما در این کره خاکی همراه با تغییرات و تلاطم هایی همراه است و این تغییرات بسته به نوع نگاه و نگرش انسان است؛ به همین دلیل وقتی صحبت از معلولیت و معلولین می کنیم قبل از اینکه این واژه را مدنظر قرار دهیم افراد دارای معلولیت، کودک دارای معلولیت باید گفته شود، زیرا که کودک اول کودک است و نیازها و خواسته هایی مانند دیگر افراد دارد و نیاز به هیچ ترحمی ندارد، یعنی به واقع نوع نگرش و نگاه یک واژه کلیدی و مهم برای خود افراد معلول است و برای کسانی که با معلولین سرکار دارند .

وی گفت : این عزیزان نیاز به شرایطی دارند که در این شرایط بتوانند قابلیت ها و ظرفیت های خود را عنوان کنند و اگر نگاه به تاریخ کنیم افرادی هستند که کاستی های فیزیکی دارند و سرمنشاء  خدمات و ارزشهای بالایی در جامعه بشری شده اند و از مبتکران ، مخترعان، تحلیل گران، کنش گران در حوزه های مختلف بودند .

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر گفت: آنچه که آنها را به حرکت وا داشته، نه تنها جامعه بلکه  اراده درونی و باورها و توانایی خودشان می باشد که  نگرش و باور فرد راجع به پیشرفت، نقش محوری و اصلی را دارد.

پولادی در زمینه اشتغال و توانمند سازی  افراد دارای معلولیت گفت : مددجویان دارای معلولیت می توانند  از ما تسهیلات بگیرند و در هر زمینه ای که می توانند اشتغال ایجاد کنند و توانمند شوند.

وی عنوان کرد : قانون جامع حمایت از معلولین در مجلس به تصویب رسیده و آماده اجرا می باشد و این گام بسیار مهمی  برای حمایت از معلولین می باشد که در دولت تدبیر و امید این شرایط فراهم شده است .

مدیر کل بهزیستی ابراز کرد : مناسب سازی ویژه افراد دارای معلولیت یک مشکل جدی در سطح استان و کشور می باشد و  معابر، ساختمان ها، خیابانها و پارک ها نه تنها برای افراد دارای معلولیت بلکه برای دیگر اقشار همچون کودکان و سالمندان نیز قابل استفاده نیست و دشواری ایجاد می کند .

پولادی ریشهری عنوان کرد : ما در سراسر استان افراد شایسته ای داریم که با نادیده گرفتن کاستی های فیزیکی خود منشا خدمات مهمی در جامعه هستند و انتظار ما این است که رسانه ها و حوزه های مختلف در اطلاع رسانی آن ها را انعکاس دهند و از صدا و سیمای استان کمال تشکر را داریم که در این  زمینه همکاری نموده و هر چه بیشتر انعکاس داده شود، ما می توانیم شاهد شکوفایی بیشتر توانمندی های این عزیزان باشیم .

منبغ:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما