کدخبر : 152112
پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
فاقددیدگاه
پرینت

“بردخون”محروم ترین بخش استان بوشهر است/ مسؤولان انتقادات سازنده را سیاه نمایی قلمداد نکنند

جنوب پرس: امام جمعه بردخون گفت: بخش بردخون یکی از بخش های محروم استان است و هیچ کس از آن دفاع نمی کند که به همین دلیل استاندار قول داده سفری به بردخون بیاید و مسایل و مشکلات را ببیند و بشنود.

حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در گفتگو با خبرگزاری جنوب پرس ، اظهار کرد: هدف پیامبران تقویت مبانی دینی و گسترش اخلاق در بین مردم بوده است.

وی افزود: نفوذ فرهنگی در جامعه جدی است و وظایف دولتمردان، مراکز آموزشی و فرهنگی و اقشار مختلف سنگین است تا در جنگ نرم بر دشمن غلبه کنیم.

رکنی حسینی اضافه کرد: در کلان شهرها شاهد بد حجابی هستیم که خانواده ها باید به سرنوشت فرزندان خود توجه کنند چرا که بد حجابی تجاوز به حقوق دیگران است.

وی با بیان اینکه بیشترین کم حجابی در قشر تحصیل کرده است، گفت: حجاب کمرنگ  و چادر حذف شده و متاسفانه افراد چادری را به سخره می گیرند و آنان را دهاتی می دانند.

امام جمعه بردخون با تأکید بر ضرورت امر به معروف و نهی از منکر گفت: مهم ترین هدف تبلیغات مسموم و تهاجم فرهنگی این است که مردم را از ارزش ها و اهداف انقلاب اسلامی دور کند و استقلال اقتصادی و سیاسی بدون استقلال فرهنگی ممکن نیست.

رکنی حسینی آسیب ها و پیامدهای نفوذ فرهنگ غربی بر ذهن و فکر جوانان را برشمرد و مسؤولیت خانواده ها و نهادهای فرهنگی و مسؤولان را در راستای پیشگیری از آن مهم خواند و گفت: فرهنگ مبدأ همه خوشبختی ها و بدبختی های یک ملت است.

امام جمعه بردخون به مشکلات و کمبودهای منطقه اشاره کرد و گفت: در تماسی با استاندار بوشهر بیان کردم که در این ۴۰ سال به بردخون توجه نشده و انتظارات و خواسته های مردم محقق نشده که مردم انتظار توجه بیشتری دارند.

وی ادامه داد: بخش بردخون یکی از بخش های محروم استان است و هیچ کس از آن دفاع نمی کند که به همین دلیل استاندار قول داده سفری به بردخون بیاید و مسایل و مشکلات را ببیند و بشنود.

رکنی حسینی با بیان اینکه انتظار داریم تغییر و تحولی در بردخون ایجاد شود، گفت: با فرماندار شهرستان نیز تماس گرفتم و تاکید کردم که نگاه مسؤولان شهرستان به بردخون تغییر کند و به این منطقه توجه شود..

وی ببان کرد: به دلیل عدم توجه و پیگیری مسؤولان بخش و عدم نظارت مسؤولان شهرستان بر عملکرد مدیران، بردخون تاکنون پیشرفتی نداشته است.

امام جمعه بردخون گفت: بیان مشکلات و کمبودها برای برخی افراد ناراحت کننده است  و معتقدند که به صورت خصوصی گفته شود.

رکنی حسینی افزود: تجربه ثابت کرده که بیان مطالبات مردم به صورت خصوصی جوابگو نبوده و نیست.

وی اضافه کرد: تریبون نماز جمعه محلی برای بیان همه مسایل و مشکلات و اظهار مطالبات و خواسته های مردم است و مردم حق دارند خواسته های خود را به اطلاع مسؤولان برسانند.

امام جمعه بردخون اظهار کرد: انتظار داریم که مسؤولان انتقادات سازنده را به عنوان بزرگ نمایی یا سیاه نمایی و تخریب قلمداد نکنند و هر کس مسؤولیتی پذیرفت باید به مردم پاسخ دهد.

رکنی حسینی با بیان اینکه قصد اغراق مبالغه و تخریب نیست، یادآور شد: مردم نا محرم نیستند و مسؤولان باید تلاش کنند و برای خرسندی و رضایت مردم خواب راحت را از خود سلب کنند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای دفاع از مردم بخش بردخون با مسؤلان تماس می گیرم و همواره تلاش و پیگیری می کنم زیرا رسالت امام جمعه تنها این نیست که برخی مطالب را بیان کند و در این ۹ سال آنچه در توان داشته ام پیگیر بوده ام و انتظار تقدیر نیز ندارم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما