کدخبر : 152101
پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت

تعامل با بخش خصوصی و شفافیت اولویت های کاری ام خواهد بود

جنوب پرس: مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش پاک‌دستی، مردم‌داری، خدمت صادقانه، شفافیت و مشارکت واقعی با بخش خصوصی توانمند را پنج محور اصلی کار خود در این سازمان عنوان کرد.

تعامل با بخش خصوصی و شفافیت اولویت های کاری ام خواهد بود

به گزارش جنوب پرس ، غلامحسین مظفری در مراسم معارفه خود به‌عنوان مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش اظهارداشت: امیدوارم از این فرصتی که در اختیارم قرار داده شده بتوانیم در کنار شما به اهداف و اولویت‌های تعریف شده در مناطق آزاد دست یابیم و وقتی این مسؤولیت را تحویل می‌دهیم وجدان ما آرام باشد، افراد زیادی دوره‌های مدیریتی را در این منطقه تجربه کرده‌اند، به‌سهم خودم از همه آنها و افرادی که زندگی خود را برای رونق جزیره کیش گذاشته‌اند تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی افزود: در این فاصله کوتاه که قرار شد این وظیفه به من سپرده شود، تلاش کردم مطالبی که مسؤولان و متولیان امر در رابطه با منطقه آزاد کیش گفته‌اند و اولویت‌ها و اسناد بالا دستی را مطالعه و بررسی کنم، محورهای زیادی به‌عنوان وظیفه توسط دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری در حکم بنده ذکر شده، که آنها بخشی از وظایف من در منطقه آزاد کیش است و باید به آنها عمل کنم.

مظفری عنوان‌کرد: باید بگویم که با قوت و قدرت به هر تصمیمی که توسط هیئت مدیره منطقه آزاد کیش گرفته شده و به برنامه تبدیل شده است، ادامه خواهیم داد، ولی به‌طور طبیعی مواردی نیز نیاز به بازنگری دارد، در این راه نیاز به یاری همه مسؤولان هست.

این مقام مسؤول، پاک‌دستی، مردم‌داری و توجه به رأی و نظر مردم، خدمت صادقانه، شفافیت و مشارکت واقعی با بخش خصوصی توانمند را پنج محور اصلی نام برد که قرار است او سرلوحه کار خود در سازمان منطقه آزاد کیش قرار دهد و افزود: اگر این اتفاقات بیافتد و این پنج مورد به‌عنوان اصول اصلی رعایت شود، این انتظار را خواهیم داشت که بتوانیم از منطقه آزاد کیش، درآمد پایدار برای توسعه داشته باشیم، حتماً می‌توانیم بازار ماهی توسعه یافته داشته باشیم، می‌توانیم نظام صحیح اقتصادی را حاکم کنیم و فقط از فروش زمین و ثروت کسب درآمد نکنیم، می‌توان به جایگاه واقعی جابه‌جایی کالا در منطقه دست یافت.

وی تصریح کرد: بحث توریسم گردشگری و ورزشی، توسعه گردشگری حلال و سلامت، جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی، استفاده از تکنولوژی‌های نوین که می‌تواند برای کشور پایلوت باشد، از جمله ظرفیت‌های مناسب جزیره کیش هستند که می‌توان اتفاقات خوبی را در این زمینه‌ها رقم زد.

مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش در پایان گفت: برنامه منسجم با کمک همه شما تهیه خواهد شد و امیدواریم که خداوند متعال این توفیق را به بنده عنایت کند که بتوانم در کنار شما منشأ اثر خیر باشم و به روزهای بهتر برای جزیره کیش و ایران اسلامی منجر شود.

افتخار می‌کنم که بازی ندیمان را لحظه‌ای نیازمودم

ابراهیم انصاری لاری گفت: خوشحالم و افتخار می‌کنم که در طول دوران مسوولیتم هرگز ظرافت کاری و بازی ندیمان را نه لحظه‌ای آموخته‌ام و نه لحظه‌ای آزموده‌ام.

در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد، در این مراسم محمدابراهیم انصاری‌لاری مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد کیش تمایلی به ارائه گزارش و عملکرد به شیوه مرسوم نشان نداد و اظهارداشت: اگر کاری انجام شده و مردم درک کرده‌اند و دیده‌اند که نیاز به بازگویی نیست، اگر مردم درک نکرده‌اند و ندیده‌اند، حتماً بی‌ارزش است و اگر انجام نشده پس گفتن آن فریب است و زیبنده نیست.

وی با اشاره به پایان دوران مسؤولیت خود در جزیره کیش افزود: خدا را شاکرم مسؤولیتی که بعد از سه بار مشورت گرفتن از حضرت دوست، قبول کردم، امروز به این طریق آن‌را به یک فرد دیگری می‌سپارم، خوشحالم و افتخار می‌کنم که در طول دوران مسؤولیتم هرگز ظرافت کاری و بازی ندیمان را نه لحظه‌ای آموخته‌ام و نه لحظه‌ای آزموده‌ام، نزد خردمندان جمعیت خاطر و آسایش خیال ناشی از درویشی و گوشه‌نشینی بهتر از پریشان خاطری ناشی از مشغولیت‌ها و گرفتاری است.

انصاری لاری ادامه داد: امروز در وهله اول امید آن دارم که در پیشگاه خداوند داور خجلت‌زده نباشم، بعد از آن امید من این است که در نگاه بلند عیب پوش مردمان پرمهر جزیره کیش سری بلند و قامتی افراشته داشته باشم.

وی تصریح‌کرد: هرچند هرگز نه من و نه هیچ یک از همکارانم مدعی نیستیم که حق هرکسی را به کمال ادا کرده باشیم و شرط وظیفه و مقتضای خدمت را به‌درستی انجام داده‌ باشیم، حتماً انتقادات زیادی هست و کاستی‌ها و خطاهایی وجود داشته است، اما هرچه از دانایی و توانایی در اختیار داشتیم، برای تعالی و ترقی جزیره کیش به‌کار بستیم و اجازه ندادیم ترس از اشتباه و خطا ما را در سکوت و رکود گرفتار کند.

مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: با این وجود جزیره زیبای کیش که نمایشگاهی از غلبه کیفیت بر کمیت است، هنوز راه‌های ناتمام بسیاری دارد، امید است با حضور مدیرعامل جدید و تکیه بر دانش و تجربه و فضل الهی بیش از همه این راه‌ها رفته شود و کارها به سرانجام برسد.

انصاری‌لاری با اشاره به دوران مسؤولیت کوتاه خود در سازمان منطقه آزاد کیش گفت: طول مدت مسؤولیت‌ها درست مثل عمر انسان‌ها، اگرچه مهم است ولی همه چیز نیست، معمولاً عادت کردیم همه چیز را بلندمدت و زیاد می‌خواهیم، عادت نکردیم همه چیز را خوب و با کیفیت بخواهیم، آرزوی عمر طولانی تقریباً آرزوی همه مردم است اما آرزوی زندگی با کیفیت و خوب آروزی تعداد کمی از مردم است، می‌توان عمر کوتاه داشت و هر روز و سال نو به‌نو شد، می‌توان ۹۰ سال هم عمر کرد و اما یک سال را ۹۰ بار طی کرد، عمر مسؤولیت‌ها هم این‌چنین است، باید به کیفیت مسؤولیت‌ها بیشتر نگاه کرد، اگر قرار است مدیریتی خسارت‌آور باشد، یک ساعتش هم اضافه است.

وی افزود: رگ و ریشه انسان‌ها از شاخ و برگ انسان‌ها مهم‌تر است، امروز این افتخار و شادمانی برای من هست که من و مردم پرمهر جزیره کیش از رگ و ریشه به‌هم پیوند خورده‌ایم، روابط خشک و رسمی اداری که متاسفانه در خیلی جاها همراه با تشریفات غیر ضروری همراه است، حتی پیوند شاخ و برگ را هم نمی‌تواند محقق کند چه برسد به رگ و ریشه‌ها.

مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد کیش عنوان‌کرد: در کیش این توفیق را داشته‌ام که با مردم گره خوردم و امروز افتخار من این است که خودم را یکی از مردمان جزیره کیش می‌دانم، همین‌جا صادقانه اعتراف می‌کنم که در کیش عاشق شدم، عاشق این خاک‌پاره دردانه، عاشق دریای آبی پیرامونش که مرا تا افق‌های دور می‌برد، عاشق پریان دریایی کیش و عاشق مردمان خوش کیش و پرمهر و خوش‌مرام کیش شده‌ام، این ساعت خداحافظی پی بردن به ژرفای عشقی است که به شما مردم جزیره کیش و این دردانه خلیج همیشه فارس دارم.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما