کدخبر : 152100
پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۳۰
فاقددیدگاه
پرینت

نباید به مدیریت مناطق آزاد نگاه سیاسی داشته باشیم

جنوب پرس: نماینده غرب هرمزگان در مجلس گفت: به مدیریت مناطق آزاد نمی‌شود نگاه حزبی، سیاسی و جناحی کرد و هرگاه این‌چنین نگاه‌هایی بوده، به آنها آسیب وارد شده است

نباید به مدیریت مناطق آزاد نگاه سیاسی داشته باشیم

به گزارش جنوب پرس ، ناصر شریفی در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهارداشت: انصاری‌لاری دیر آمد و زود رفت، از طرف خودم و مردم کیش و شهرهای اطراف از نگاه بلند، درایت، تدبیر، دوراندیشی، نگاه تحول گرایانه، دانشمند فرزانه، مدیر و مدبر ایشان کمال تقدیر و تشکر دارم.

وی افزود: آقای دکتر انصاری لاری، بی‌شک نام و یاد شما و ردپای مهربانی، تلاش و ایثار شما در ساختن جزیره کیش برای همیشه در اذهان پرمهر مردمان این خطه به یادگار حک خواهد شد.

شریفی با اشاره به سابقه اقتصادی و اجتماعی مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش گفت: به مدیرعامل جدید که سکان جزیره کیش؛ این کشتی بزرگ که دریچه اقتصاد ایران اسلامی به‌دنیا است را در دست گرفته، خیر مقدم می‌گویم و برایش آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

شریفی در ادامه خطاب به مرتضی بانک گفت: همه ما معتقد به گردش نخبگان هستیم، اما نه این‌گونه زودهنگام و تندتند، بدون تعارف بگویم، مناطق آزاد ما با تمام مجموعه‌ها و ساختارهای دیگر متفاوت است، به مدیریت این مناطق نمی‌شود نگاه حزبی، سیاسی، جناحی کرد و هرگاه این‌چنین نگاه‌هایی بوده، به آنها آسیب وارد شده است.

وی تصریح‌کرد: وقتی می‌گوییم کیش یک فرصت استثنایی به‌خصوص در ایام تحریم برای کشور است، وقتی می‌گوییم کیش می‌تواند موتور محرک اقتصاد و گردشگری برای کشور باشد، وقتی کیش این ظرفیت را دارد که دریچه ارتباط ایران با دنیا باشد، باید دید با کدام مدیریت و روش این امر محقق می‌شود، مدیری که برای یک سال می‌آید با چه برنامه‌ریزی می‌تواند به این اهداف دست یافت، با این تغییرات زودهنگام به چهره ملی نیز خدشه وارد می‌شود.

شریفی با عنوان این‌که اگر نتوانیم در مناطق آزاد ثبات مدیریت ایجاد کنیم راه به‌جایی نخواهیم برد، گفت: از بی‌ثباتی در مدیریت کشور نگرانم، نه در مناطق آزاد بلکه در بخش‌های اقتصادی عمر مدیریت کوتاه است و این یک چالش جدی برای اقتصاد است و باید فکر اساسی برای این موضوع اتخاذ شود، نمی‌دانیم گیر کار کجاست، آیا نیاز به اصلاح قانون یا آئین نامه هست؟

نماینده غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما خوشحالیم که مدیرعامل جدید با توجه به پیشنهاداتی که داشت، این مسؤولیت را پذیرفت، اما اگر برای یک‌سال یا دو سال می‌آیید، نیایید، مدیریت در مناطق آزاد نباید حداقل کمتر از ۸ سال باشد، این را به شما آقای بانک هم می‌گویم و به رئیس جمهور و واعظی هم گله کردیم.

وی تصریح‌کرد: امروز کشتی مناطق آزاد به گل نشسته است و همه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هم نگران‌اند، باید پای درد دل آنها بنشینیم و راهکار ارائه دهیم، فلسفه ایجاد مناطق آزاد برای فرار از قوانین دست و پاگیری بود که گاهاً در سرزمین اصلی وجود داشت، تنها راه نجات کشور را همین می‌دانیم که به این بخش نگاه ویژه شود، در پایان از همه و مردم کیش سپاسگزارم، امید است همه کمک کنند تا دغدغه‌های سرمایه‌گذاران برطرف شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما