کدخبر : 152050
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲
فاقددیدگاه
پرینت

نبض ژیمناستیک ميناب به سختی می‌زند

جنوب پرس: رئیس اسبق هیأت ژیمناستیک ميناب گفت: با وجود سابقه طولانی رشته مفرح ژیمناستیک دراین شهرستان، از جایگاه مناسبی برخوردار نیست و ژیمناستیک‌کاران مينابى چشم انتظار تصمیمات راه‌گشای مسؤولان برای برون‌رفت از این معضل هستند.

سعید رنجبرپور بعداز ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار جنوب پرس ، در میناب اظهارداشت: در طول سال‌های گذشته، جذب حامی (اسپانسر) و تأمین منابع مالی، هدف و برنامه عمده هیأت ژیمناستیک بدون توجه به تربیت پشتوانه‌های ورزشی و تعالی آینده این رشته ورزشی بود، که همین فعالیت‌های مقطعی و کم فروغ باعث آسیب جدی در دراز مدت به ژیمناستیک شهرستان شد.

وی افزود: با وجود استقبال خانواده‌ها در چندسال اخیر از رشته ژیمناستیک به علت بی‌تدبیری‌های مسؤولان در قبال هیأت ژیمناستیک تاکنون این رشته به توفیق قابل توجهی دست نیافته است.

رنجبرپور، فراز و نشیب‌ها و کاستی‌های متعددی همچون نبود سالن تمرین، تجهیزات مورد نیاز، فضای مناسب برای استقرار دفتر هیأت، کمبودهای مالی، پرداخت هزینه جذب مربیان شاخص کشوری و بین‌المللی به علت نبود اعتبارات مالی از سوی خود اعضاء و مربیان به‌صورت خودجوش در سال‌های متمادی را ناشی از کم‌توجهی‌ها از سوی دست‌اندرکاران به این رشته ورزشی دانست.

رئیس اسبق هیأت ژیمناستیک میناب تصریح‌کرد: شهرستان میناب در زمینه زیرساخت‌ها و امکانات لازم ژیمناستیک از شهرهای فقیر استان است و با کمبود شدید وسایل کمک آموزشی روبرو است و به همین دلیل نه تنها امکان گسترش این رشته تا سطح بالا وجود ندارد بلکه به نوعی زمنیه‌های رکود آن فراهم آمده است.

به گفته وی، یکی از مشکلات در این رشته ورزشی، نداشتن فضای مناسب با ابعاد استاندارد در میناب است و تنها یک سالن موجود است که آن‌هم به صورت مشترک با چند رشته دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد و همین عامل محدودیت زمانی ایجاد کرده است.

وی حمایت هیأت و انجمن ژیمناستیک استان را برای رشد این شاخه ورزشی در میناب ضروری دانست و گفت: هیأت استان باید به این نکته توجه داشته باشد که پیشرفت این رشته ورزشی در میناب به‌عنوان توسعه ورزش استان به حساب می‌آید همان‌گونه که توفیق‌های بدست آمده توسط ورزشکاران دیگر رشته‌ها در میناب موفقیتی بزرگ برای استان است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما