تاراج بیت‌المال در هیات‌های ورزشی کهگیلویه و بویراحمد از سرقت چوب اسکی تا دزدیدن مهره شطرنج

کدخبر : 152048
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۱
داستان دزدی‌ها از هیات‌های ورزشی کهگیلویه و بویراحمد آن گاه دردآور است که در همان نشست مجمع سالیانه اسکی بسیاری از حاضران معتقد بودند که سارقان آگاهی کافی به همه داشته‌های اسکی استان داشته‌اند و از این خانواده جدا نیستند.

به گزارش جنوب پرس [1] ، از یاسوج،  تراژدی سرقت و یا به عبارتی به یغما رفتن امکانات ورزشی در استان کهگیلویه و بویراحمد شاید از روزی سر باز کرد که در مجمع سالیانه هیات اسکی با حضور سید عبدی افتخاری رییس هیات اسکی استان کهگیلویه و بویراحمد این موضوع مطرح شد.

در آن نشست یکی از دست اندرکاران این رشته ورزشی از سرقت تعداد زیادی ست اسکی در استان خبر داد و معلوم شد که سارقان راه‌بلد! حتی به کابل‌های برق پیست اسکی کاکان رحم نکرده‌اند و آن را کنده و با خود برده‌اند.

خبری تکان دهنده بود چرا که تأمین بیش از ۱۰۰ ست اسکی برای یک هیات ورزشی بسیار سخت و در واقع غیر ممکن است و آن هم در اوضاع و احوال کنونی که نمی‌توان خود را به اجناس و کالاها نزدیک کرد تا بخواهیم وسیله‌ای از بازار خرید کنیم.

این داستان دزدی‌ها از هیات‌های ورزشی آن گاه دردآور است که در همان نشست مجمع سالیانه اسکی بسیاری از حاضران معتقد بودند که سارقان آگاهی کافی به همه داشته‌های اسکی استان داشته‌اند و از این خانواده جدا نیستند.

قصه سرقت لوازم و تجهیزات ورزشی از هیات‌ها به اسکی ختم نشد تا این که در مجمع انتخابات هیات شطرنج استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از اعضای مجمع با انتقاد شدید از این وضعیت در حضور رئیس فدراسیون شطرنج و مدیرکل ورزش استان و البته مسوول حراست از سرقت لوازم شطرنج خبر داد.

چنین سرقت‌هایی از هیات‌های ورزشی استان هنگامی دردآورتر است که در همین نشست مجمع شطرنج روسای هیات‌های برخی از شهرستان‌ها از نبود تجهیزات ابتدایی و اولیه مثل مهره و صفحه و ساعت گلایه‌مند بودند.

سید محمدتقی علوی مدیرکل ورزش استان هم در این نشست با اظهار ناخرسندی از چنین وضعیتی اظهار کرد: از امین اموال اداره‌کل ورزش استان می‌خواهیم تا به همراه حراست اداره‌کل به هیات‌های ورزشی بروند و با زدن برچسب به اموال جلوی این کار را بگیرند.

به گزارش فارس در استانی که از محرومیت‌ها و کمبودها در همه زمینه‌ها از جمله کمبود تجهیزات ورزشی رنج می‌برد چنین اقداماتی به شکست هر چه بیشتر ورزش استان منجر می‌شود و بسنده کردن به برچسب زدن اموال در هیات‌ها هیچ دردی را دوا نخواهد کرد.

بلکه مدیرکل ورزش استان باید با همه توان وارد میدان شده و با دزدی‌های این چنینی مقابله کند و اجازه ندهد که اموال بیت‌المال به یغما رود.

منبع:فارس


URLs in this post:

[1] جنوب پرس : http://jpnews.ir

Copyright © 2015 جنوب پرس. All rights reserved.