کدخبر : 152043
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

نظر افسانه بایگان در مورد هنرمندانی که یک شبه چهره می‌شوند

جنوب پرس: افسانه بایگان بازیگر مطرح سینما در جمع هنرمندان شهر یاسوج نظر جالبی در مورد هنرمندانی که یک شبه چهره می‌شوند و زود از عرصه کنار می‌روند داشت.

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، افسانه بایگان ظهر امروز در جمع هنرمندان شهر یاسوج گفت: خوانندگی، بازیگری و فوتبالیست بودن سه عرصه‌ برای دیده شدن است اما این عرصه‌ها هم آفاتی داشته و جاودانگی ندارد.

این پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون با اشاره به کسانی که یک شبه چهره می‌شوند و خیلی زود از عرصه کنار می‌روند، افزود: برخی‌ها می‌آیند که در فضای مجازی و اینستاگرام باشند فالوور پیدا کنند حرف‌هایی هم بزنند که خیلی مهم نیست.

وی با اشاره به رسالت مهم هنرمندان عنوان کرد: هنرمند نمی‌تواند هر کاری که خواست انجام دهد و به هر شکلی زندگی کند.

بایگان بر راه‌اندازی کلاس‌های تربیت معنوی و ارزیابی خلاقیت هنرمندان در دانشگاه‌ها تأکید کرد و گفت: کسانی که وارد عرصه هنر و بازیگری می‌شوند باید مراقب‌ حاشیه‌ها نیز باشند.

این هنرمند مطرح کشور در بخش دیگری از سخنان خود به زیرساخت‌های فرهنگی استان اشاره کرد و یادآور شد: علی‌رغم همه کمبودهای زیرساختی، بچه‌های هنرمند استان کهگیلویه و بویراحمد کارهای خوبی در عرصه هنر و تئاتر انجام می‌دهند و تلاش حوزه هنری این استان هم خلق آثار فاخر در حوزه تئاتر، سینما و موسیقی است.

وی با بیان اینکه برای خلق آثار هنری فاخر نیاز به حمایت نیروهای سیاسی، دولتی و اجتماعی است، گفت: هر جایی که با کمبود بودجه مواجه می‌شویم بدون تعارف از حوزه فرهنگ برمی‌داریم و هزینه می‌کنیم که برق فلان روستا یا فلان موضوع از حوزه فرهنگ واجب‌تر است.

بایگان عنوان کرد: وقتی به حوزه فرهنگ توجه نشود با یک نسیم ریشه‌ها قطع می‌شود و دیگر به طوفان نیازی نیست و ضرورتی وجود ندارد که بگویم دهکده جهانی و فضای مجازی و اینستاگرام ما را از فرهنگ کشورمان جدا کرده است.

این بازیگر مطرح سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: هنرمندان این استان پتانسیل‌های زیادی دارد اما برای اینکه این پتانسیل‌ها به فعل تبدیل شود نیاز به توجه جدی و همدلی در این استان است.

بایگان با ابراز نگرانی از مشکلات زیرساختی حوزه فرهنگ این استان عنوان کرد: یاسوج سینما ندارد و هنرمندان از سالن‌های کوچکی برای پیش‌برد برنامه‌ها استفاده می‌کنند که با ایجاد همدلی و توجه بیشتر این نواقصات رفع شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما