کدخبر : 152031
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت

فراگیری مهارت های فنی زمینه ساز ایجاد اشتغال جوانان استان است

جنوب پرس: امام جمعه تنگستان اظهار داشت: فراگیری مهارت های فنی زمینه ساز ایجاد اشتغال جوانان استان است.
پامام جمعه تنگستان اظهار داشت: فراگیری مهارت های فنی زمینه ساز ایجاد اشتغال جوانان استان است.

به گزارش جنوب پرس ، از شهرستان تنگستان، حجت الاسلام عیسی راستگو ظهر امروز در دیدار با سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اظهار داشت: ایجاد فرصت های مناسب شغلی، افزایش تولید و درآمد افراد جامعه، تقویت بنیه اقتصادی خانوارها و کاهش بیکاری و استفاده از عوامل رها شده بیکاری از آثار آموزش موفق مراکز فنی و حرفه ای است.

 امام جمعه تنگستان خواستار تلاش هرچه بیشتر در ارائه خدمات آموزشی به شهروندان، بخصوص مهارت جویان جوان شد و از آموزشهای فنی و حرفه ای به عنوان مناسب ترین راه برای کسب  مهارت و ایجاد شغل مناسب در جامعه کنونی یاد کرد.

وی با اشاره به اهمیت وترویج مهارت آموزی به ویژه درمیان جوانان جویای کار در جامعه اظهار داشت: جامعه امروز بیش ازپیش به مهارت آموزی نیاز دارد که در این میان نقش سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور بسیار جدی وقابل تقدیراست.

راستگو با بیان اینکه مراکز آموزش فنی و حرفه ای بهترین گزینه برای تحقق اقتصاد مقاومتی است، افزود: متاسفانه مسئولان نگاه مثبتی به مراکز آموزش فنی و حرفه ای ندارند و از تاثیری این مراکز در حوزه اشتغال در روستاها غافل شده اند.

امام جمعه تنگستان با اشاره به شرایط حاکم در کشور از متولیان امر خواست به مراکز آموزش فنی و حرفه ای توجه ویژه ای داشته باشند چرا که این مراکز در چرخه اقتصاد کشور می توانند بسیار تاثیر گذار باشند.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای تنگستان نیز با اشاره به اینکه فقدان مهارت جوانان، مهم ترین علت توسعه نیافتگی اشتغال شهرستان تنگستان است،گفت: جوانان با فراگیری آموزش فنی و حرفه ای تبدیل به نیروی انسانی ماهر و متخصص شده و بعنوان کارآفرین جذب بازارکار می شوند.

موسی پوزش ریشه اصلی مشکل بیکاری جوانان بویژه افراد دانش آموخته را نداشتن مهارت یا ضعف مهارتی برشمرد و گفت: شانس دست یافتن به اشتغال بویژه اشتغال پایدار از این افراد گرفته شده است.

وی اذعان داشت: مراکز مهارت آموزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای با وجود تجهیزات کارگاهی مناسب و رشته های متنوع متناسب با نیاز بازار کار، در جذب جوانان جویای کار برای مهارت آموزی موفق عمل کرده است که نیاز به حمایت بیش تر مسئولان دارد.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای تنگستان افزود: تقویت مراکز ارائه آموزش های مهارتی، هدایت تدریجی و هدفمند دانشجویان به سمت بازار کار، پیش بینی و تدارک ورود گسترده بخش خصوصی به بحث مهارت آموزی و مهارت افزایی و ارائه مشوق ها و محدودیت ها برای جوانان جویای کار در بحث مهارت آموزی از جمله راهکارها برای افزایش مهارت آموزی جوانان است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما