کدخبر : 152024
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

میزان عضویت مردم خارگ در کتابخانه، بالاتر از میانگین کشوری است

جنوب پرس: مدیرکل کتابخانه های استان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی خارگ اظهار داشت: عضویت 24 درصدی مردم خارک در کتابخانه، بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش ویژه خارگ در بخشداری این جزیره برگزار شد.

سیدعلی هاشمی در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه شهید مهدوی خارک اظهار داشت: در حالی که بطور میانگین سه درصد از مردم ایران عضو کتابخانه های عمومی هستند، ولی ۲۴ درصد مردم خارگ به عضویت کتابخانه عمومی درآمده اند و این نشان از حمایت و همدلی مسئولین در این بخش و تلاش کتابداران در کتابخانه شهید مهدوی خارک است.

مدیر کل کتابخانه های استان بوشهر با اشاره به کمبود فضای کتابخانه ای در خارگ، گفت: باید بر اساس ظرفیت های موجود در رفع این محدودیت تلاش کنیم.

هاشمی عنوان کرد: نهاد کتابخانه های عمومی کشور تمام برنامه هایی را که تدوین و ابلاغ می کند مبتنی بر علم و دانش  است و این مهم گام بلندی در جهت علمی کردن تمامی برنامه ها خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: طرح کتابخوان ماه از برنامه های مستمر نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که بصورت ماهانه در سراسر کشور و با معرفی چهار کتاب، صورت می پذیرد که می توان از این چهار عنوان کتاب برای برگزاری نشست های کتابخوان بهره برد.

هاشمی تصریح کرد: با ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان، در آینده جامعه ای اهل مطالعه خواهیم داشت.

مدیر کل کتابخانه های استان بوشهر ابراز داشت: با توجه به تدوین طرح بررسی ارتقاء شاخص های اجتماعی و فرهنگی، نقش کتابخانه ها و کتابداران می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.

وی افزود: امروز جهاد در راه خدا با توجه به شرایط حاکم برجامعه، همان مقابله با جنگ نرم است که این مبارزه تنها با کسب علم و بصیرت از طریق مطالعه امکان پذیر خواهد بود.

محمود رضایی نیز با تشکر از کتابداران خارکی گفت: توسعه فرهنگ کتابخوانی یک خرد و همت جمعی را می طلبد.

بخشدار خارگ عنوان کرد: با توجه به ظرفیت موجود، کتابخانه شهید مهدوی با ۲۴ هزار جلد کتاب و عضویت ۲۴ درصد از مردم جزیره، مجموعه سرزنده و پویایی را تشکیل داده که در اجرای برنامه های فرهنگی موثر بوده است.

رضایی گفت: کتابخوانی باید فرهنگ سازی شده و ترویج شود و باید برای فراگیر کردن این فرهنگ، مطالعه را از سنین کودکی و نوجوانی آغاز کرد.

رییس انجمن کتابخانه های بخش خارگ برای برگزار یک مسابقه بزرگ کتابخوانی در بین دانش آموزان اعلام آمادگی کرد و نهادهای و دستگاه های برخوردار  را برای حمایت از این حرکت فرهنگی فرا خواند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما