کدخبر : 152021
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
فاقددیدگاه
پرینت

اجرای ۵۸ طرح اشتغال‌زایی/ وجود ۱۵۹۰ ایتام دختر بدون حامی

جنوب پرس: مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۵۸طرح اشتغال‌زایی در قالب کسب‌وکار خانگی بااعتبار۹۹۳میلیون تومان ازابتدای سال جاری تاکنون برای زنان سرپرست خانوار مددجوی کمیته امداد اجراشد.

اجرای ۵۸ طرح اشتغال‌زایی/ وجود ۱۵۹۰ ایتام دختر بدون حامی

به گزارش جنوب پرس ، قباد مبشری با بیان اینکه تعداد کل زنان سرپرست خانوار این نهاد در سال جاری ۱۵ هزار و ۳۴۰ خانوار است، افزود: از این تعداد ۱۲ هزار و ۶۷۲ خانوار به دلیل فوت سرپرست، یکهزار و ۵۳۷ خانوار مطلقه، ۳۵۷ خانوار به دلیل زندانی بودن سرپرست و ۱۰ خانوار به دلیل بدسرپرستی زیر پوشش حمایتی این نهاد هستند.

مبشری با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای مددجویان است، ابراز داشت: در این زمینه ۶۵۹  نفر از زنان تحت حمایت با اعتبار ۱۳۹ میلیون تومان و ۴۱۲ نفر از زنان سرپرست خانوار نیز به‌صورت رایگان در دوره‌های فنی و حرفه‌ای شرکت کرده و آموزش‌های لازم را فراگرفتند.

مبشری با اشاره به اینکه یکهزار و ۱۱۷ دانشجو و چهار هزار و ۳۷۴ نفر از دانش آموزان این نهاد دختر هستند، گفت: همچنین از کل ایتام تحت حمایت این نهاد سه هزار و ۳۳۷ نفر دختر بوده که یکهزار و ۵۹۰ نفر از آنان بدون حامی هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان به برگزاری دوره‌های آگاه‌سازی و آموزش خانواده برای زنان تحت حمایت اشاره و بیان کرد: در مجموع در خصوص برگزاری دوره‌های مشاوره برای یکهزار و ۵۰۷ زن تحت حمایت، دوره آموزش قبل از ازدواج برای یکهزار و ۳۸۷ زوج جوان اجرایی و برای آموزش یکهزار و ۲۰ دختر مستعد ازدواج ۱۸ سال به بالا ۱۶۳ میلیون تومان هزینه شده است.

مبشری از برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی برای زنان تحت حمایت خبر داد و گفت:  ۷۹۷ نفر از زنان و دختران تحت حمایت در قالب اردوهای مختلف بااعتبار ۳۲۸ میلیون تومان در سال جاری به اماکن زیارتی و تفریحی اعزام‌ شده‌اند.

مبشری بخشی از خدمات ارائه‌شده به زنان در حوزه حمایت را تشریح کرد و افزود: در این زمینه در سال جاری یکهزار و ۳۸۷ مورد جهیزیه و یکهزار و ۳۱۱ مورد هدیه به داماد با اعتبار شش میلیارد و ۶۸ میلیون تومان به زوج‌های جوان پرداخت شد.

وی از دیگر خدمات ارائه‌شده به زنان تحت حمایت در سال جاری را معافیت از سربازی ۶۰ نفر از فرزندان زنان سرپرست خانوار و کاهش تعرفه برای ۱۵ نفر اعلام کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه یکی دیگر از خدمات ارائه‌شده به زنان سرپرست خانوار بیمه تأمین اجتماعی است، خاطرنشان کرد: در خصوص توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ۷۶۹ نفر از آنان بیمه‌شده تأمین اجتماعی هستند.

مبشری در پایان به خدمات عمرانی انجام‌شده برای زنان سرپرست خانوار اشاره و اظهار کرد: در این زمینه ۳۲۵ مورد خدمت عمرانی از قبیل ساخت مسکن، تعمیرات روستایی و شهری و سرویس‌های بهداشتی با هزینه یک میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومان انجام‌شده است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما