کدخبر : 152004
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

بیان ناگفته های مردم درگیر جنگ به غنای ادبیات پایداری کمک می کند

جنوب پرس: معاون فرهنگی و هنری اداره کل امور استان ها و مجلس حوزه هنری گفت: بیان ناگفته های مردمی که درگیر جنگ بوده اند بی شک به غنای ادبیات پایداری کمک می کند.

بیان ناگفته های مردم درگیر جنگ به غنای ادبیات پایداری کمک می کند

به گزارش جنوب پرس ، داود ضامنی حجت الاسلم سعید فخرزاده پیش از ظهر امروز در اولین نشست هم اندیشی استان های مرزی درگیر جنگ که به میزبانی حوزه هنری خوزستان در اهوازبرگزار شد، اظهار کرد: استان های مرزی در طول دفاع مقدس بیشترین مواجه را با موضوع جنگ داشتند و بیشترین آسیب ها را دیدند.

معاون فرهنگی و هنری اداره کل امور استان ها و مجلس حوزه هنری افزود: تقریبا تمام عملیات ما در جغرافیای این استان ها طرح ریزی شده ولی پس از جنگ، جریان ادبیات پایداری در این استان ها به شناسایی و شکار همه سوژه ها و موضوعاتی که وجود دارند نپرداختند.

وی اضافه کرد: ما در حوزه هنری احساس کردیم که برای رونق ادبیات پایداری لازم است نگاه متفاوتی را در استان های درگیر جنگ نسبت به سایر استان ها داشته باشیم و علاوه بر فعالیت های جاری، ماموریت های ویژه ای برای این استان ها تعریف شود.

ضامنی تصریح کرد: با توجه به اینکه بسیاری از مردم درگیر جنگ بودند، ذهن و زندگی آنها مجلای هزاران حرف ناگفته و روایت های شنیده نشده ای است که در کنار روایت فرماندهان، رزمندگان و آزادگان می تواند به غنای ادبیات پایداری کمک کند.

وی عنوان کرد: به همین خاطر در خوزستان که مهمترین استان درگیر جنگ بوده و به نوعی جنگ در این استان آغاز شده، نشستی را با هدف چگونگی معرفی، شناسایی و استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه ادبیات پایداری و جنگ، با حضور چند استان دیگر برگزار کردیم تا خط مشی هایی که در حوزه هنری شکل گرفته را به بحث بگذاریم.

ضامنی بیان کرد: با توجه به اینکه امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است، می توانیم بخشی از تولیدات حوزه ادبیات پایداری را به این موضوع اختصاص دهیم و برنامه هایی را در این خصوص تعریف کنیم.

معاون فرهنگی و هنری اداره کل امور استان ها و مجلس حوزه هنری یاد آور شد: این نشست ها ادامه خواهد داشت و انشاالله در اداره کل امور استانها و مجلس حوزه هنری برای هر کدام از این استان ها یک میز تخصصی با موضوع ادبیات پایداری را به بحث بگذاریم.

به گزارش جنوب پرس ، اولین نشست هم اندیشی استان های مرزی درگیر جنگ، با حضور استان های آذربایجان غربی، ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان، خوزستان و بوشهر در اهواز برگزار شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما