کدخبر : 151928
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

باید بستر حضور نویسندگان و محققان در عرصه دفاع مقدس را فراهم کرد

جنوب پرس: مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان ها و مجلس حوزه هنری گفت: بستری برای حضور نویسندگان و محققان به منظور فعالیت در عرصه دفاع مقدس فراهم کنیم.

باید بستر حضور نویسندگان و محققان در عرصه دفاع مقدس را فراهم کرد

به گزارش جنوب پرس ، محمد قاسمی پور پیش از ظهر امروز در اولین نشست هم اندیشی استان های مرزی درگیر جنگ که به میزبانی حوزه هنری خوزستان برگزار شد، بر توجه و جدیت کافی در حوزه ادبیات پایداری تاکید کرد و گفت: همجوشی و همزیستی استان های درگیر جنگ در دوران دفاع مقدس اهمیت تعیین کننده ای دارد.

مسئول دفتر فرهنگ و ادبیات پایداری اداره کل امور استان ها و مجلس حوزه هنری، هدف از این نشست را مرور برنامه ها، سیاست گذاری ها و آسیب شناسی حوزه ادبیات پایداری دانست و افزود: خوشبختانه ورود به حوزه ادبیات پایداری در استان ها آغاز و اهمیت و ظرفیت های آن درک شده و هر استان روی یک ریل و مسیر حرکت می کند.

وی اضافه کرد: این نشست ها در راستای تقویت و هم افزایی و ایجاد زمینه مشارکت و همراهی بیشتر تشکیل شده که بتوانیم در یک جبهه باورمند و متحد در کنار هم و به صورت جمعی حرکت و بستری برای حضور نویسندگان، محققان و پژوهشگران جهت فعالیت در عرصه دفاع مقدس فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید از جبهه مردمی گسترده ای که یک روز دفاع مقدس را رقم زدند بخواهیم امروز در عرصه فرهنگی، مطالعات و پژوهش های ادبیات پایداری کمک کنند، ادامه داد: می توان تهمیداتی جهت فعالیت در این زمینه فراهم کرد.

قاسمی پور، تصریح کرد: استان هایی که در این نشست حضور دارند همه فعالیت ها و اقدامات خوبی را در زمینه دفاع مقدس و ادبیات پایداری آغاز کردند که اطلاع از آنها انگیزه بیشتری به سایر استان ها می دهد که جزئیات را بهتر درک و با آسیب شناسی و دقت بیشتری در این مسیر گام بردارند.

به گزارش جنوب پرس ، اولین نشست هم اندیشی استان های مرزی درگیر جنگ، با حضور استان های آذربایجان غربی، ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان، خوزستان و بوشهر ۱۳ و ۱۴ آذرماه جاری در اهواز برگزار می شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما