کدخبر : 151923
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

شرکت‌های تعاونی صنایع دستی فعالیت خود در روستاها را گسترش دهند

جنوب پرس: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بر گسترش و فعالیت شرکت‌های تعاونی صنایع دستی در روستاها در قالب خانه‌های تعاونی صنایع دستی در استان تاکید کرد.

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان، محمدعلی سلیمی در نشستی که اعضای هیأت رئیسه اتاق تعاون با وی داشتند، اظهارداشت: صنایع دستی نیاز به سرمایه‌گذاری زیادی ندارد و یک ظرفیت مناسب برای ایجاد اشتغال در روستاها است.

وی افزود: در سال‌جاری ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به توسعه مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد در استان اختصاص داده شده است که تعاونی‌های صنایع دستی می‌توانند از این تسهیلات برای ایجاد و گسترش فعالیت‌های خود استفاده کنند.

سلیمی بیان‌داشت: در نشست‌هایی که با مدیرکل کمیته امدادو بهزیستی و بانک‌های عامل استان برگزار شد، مشکل ضامن برای روستائیان در خصوص دریافت این تسهیلات برطرف شده و اولویت این تسهیلات با تعاونی‌ها است.

وی با بیان این‌که فعالیت زنان در حوزه تعاون به‌ویژه در  بخش صنایع دستی چشمگیر است، اظهار داشت: حضور در نمایشگاه‌های مختلف صنایع دستی باید با عنوان شرکت تعاونی باشد چرا که بیشتر فعالیت زنان در حوزه صنایع دستی در قالب تعاونی‌ها انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه ضمن تشکر از فعالیت‌های اتاق تعاون اظهارداشت: علیرغم مشکلات پیش آمده، اتاق تعاون با برگزاری دومین دور انتخابات، اعضای خود را انتخاب کرد و انتظار می‌رود فعالیت‌های خود را در چهارچوب قوانین گسترش دهد.

وی اضافه‌کرد: اتاق تعاون نسبت به دوره‌های قبل عملکرد خوبی داشته و امید است این بخش به جایگاه واقعی خود دست پیدا کند.

سلیمی بر استفاده از ظرفیت اتاق تعاون بر ایجاد اشتغال تاکید‌کرد و گفت: راه‌اندازی میز قطر و پبگیری صادرات به عمان از دستاوردهای اتاق تعاون است که انتظار می‌رود از ظرفیت تعاونی‌ها در پیگیری امر صادرات استفاده کرد.

وی گفت: واگذاری بخشی از اختیارات به اتاق تعاون که یک تشکل مردمی است، امری ضروری بود و برون‌سپاری و واگذاری کار مردم به خودشان یکی از سیاست‌های اصلی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است و این اداره‌کل در راستای اهداف تعاونی‌ها، همکاری‌های لازم را با اتاق تعاون استان خواهد داشت.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما