کدخبر : 151906
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
فاقددیدگاه
پرینت

ماجرای کت‌وشلوار معروف میر سلیم از زبان وی!

جنوب پرس: آئین بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه شیراز، همراه با حاشیه‌های جالبی بود، هر چند که دانشجویان زودتر از موعد مقرر(16آذر) به استقبال این روز رفتند.

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، آئین بزرگداشت روز دانشجو شامگاه دوشنبه در تالار حکمت دانشگاه شیراز با حضور پرشور دانشجویان برگزار شد که میهمان این برنامه عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یعنی سید مصطفی آقا میر سلیم بود، همان کسی که در انتخابات دوره گذشته رئیس‌جمهوری نیز شرکت کرد و در مناظرات حضور یافت.

پس از سخنرانی میر سلیم، طبق سنت دیرینه و عادت مألوف، پرسش و پاسخ دانشجویی از این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  صورت گرفت که یکی از پرسش ها، متوجه کت‌وشلوار معروف میر سلیم بود!

یکی از دانشجویان از میرسلیم خواست تا راز و رمز پوشش مخصوص میرسلیم را از زبان وی بشنود که معمولاً سؤال اکثر مردم نیز می‌باشد، به‌ویژه کسانی که از بدو انقلاب اسلامی با چهره و شخصیت میر سلیم آشنایی دارند و در فضای انتخاباتی ریاست جمهوری دوره اخیر نیز، مناظرات تلویزیونی را مشاهده کرده و میر سلیم را همچنان با همان پوشش ملاحظه می کردند.

میر سلیم در جواب این پرسش گفت: تصمیم برای این پوشش به قبل از انقلاب برمی‌گردد. وقتی بنده به‌عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (در دولت سازندگی) معرفی شدم، به دنبال یک لباس بومی متناسب با فضای فرهنگی کشورمان بودم، زیرا کت‌وشلوار را رضاخان به ما تحمیل کرد؛ بنابراین رفتیم سراغ عکس‌های قدیمی پدران و اجدادمان و انواع نمونه‌های پوشش را درآوردیم تا اینکه به پوشش فعلی رسیدم!

وی افزود: از آن روزی که پوشش فعلی را مناسب دیدم، این لباس را می‌پوشم و ماجرای این کت‌وشلوار همین است.

*وِل کن مسؤولیت نیستم!

اما حاشیه دوم این آئین بزرگداشت، موضع میرسلیم در برابر پرسش دانشجویی بود که دلیل عدم اقبال مدیران به کناره‌گیری از مسؤولیت را خواستار شده بود.

میر سلیم در پاسخ به این دانشجو گفت: من ول کن مسؤولیت نیستم زیرا می‌خواهم تجربیاتم را به شما انتقال بدهم و این تجربیات برای آن دنیا نیست!

وی البته در توجیه سخن خود نیز گفت: مسئله مهم در کناره‌گیری از مسؤولیت‌ها این است که اگر ما تنها برای پست و سمت و منافع مادی به صندلی چسبیده‌ایم که این ناپسند است اما اگر صحنه جانشین پروری و انتقال تجربه باشد، بودن در مسؤولیت فاقد اشکال است.

*نامزد انتخابات نبودم

میرسلیم در پاسخ به پرسش دیگری در مورد نامزد شدنش در انتخابات ریاست جمهوری دوره گذشته نیز گفت: بنده داوطلب نبودم؛ حزب از من خواست تا نامزد شوم، من هم پذیرفتم و شرکت کردم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما