کدخبر : 151885
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

دیدار با خانواده های شهدا، خواسته مردم از مسؤولان است/ شهیدان پیروزی انقلاب اسلامی مظلومترین هستند

جنوب پرس: امام جمعه بندر دیر گفت: ولایتمداری و حرکت در راستای حفظ ارزش های اسلامی پیام امروز شهداست.

به گزارش جنوب پرس ، از شهرستان دیر، صبح امروز جمعی از مسؤولان شهرستان دیر به مناسبت ۱۳ آذرماه سالروز شهادت شهیدان احمد حیدری و سمنبر عالی پور با خانواده این دو شهید انقلاب دیدار کردند.

امام جمعه دیر در این آیین  با بیان اینکه اگر انقلاب اسلامی ما به ثمر نشست به واسطه خون های پاک شهیدان بوده است، اظهار داشت: همه شهدای دفاع مقدس و ترور برای ما عزیز هستند اما شهدای انقلاب مظلوم بودند و در آن دوران که خفقان بر جامعه حاکم بود و همه دنیا از رژیم طاغوت حمایت می کرد به ندای امام راحل لبیک گفتند  و در مقابل شاه ایستادند.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی افزود: این شهدا با بصیرت ، ولایت مداری و تعلقی که به ارزش های اسلامی داشتند با دستان خالی در برابر رژیم ستم شاهی ایستادند و شعار مرگ بر شاه سردادند.

وی  پیام شهیدان را ولایت مداری  و توجه به ارزش های اسلامی برشمرد و گفت: باید در راستای آرمان های انقلاب، شهدا و بنیان گذار انقلاب اسلامی حرکت کنیم.

فرماندار دیر با اعلام اینکه شهدا مایه افتخار ملت  و مسؤولان هستند، گفت: از آنجایی که شهدای انقلاب برای دفاع از ارزش ها و شعائر اسلامی  از جان خود گذشتند و از پیشگامان شهادت بودند بنابراین انسان های شاخصی هستند.

کریم علی حسنی بیان کرد: ما مسؤولان در لا به لای کارهای روزمره خود نباید یاد شهدا را فراموش کنیم  و دیدار از خانواده های معظم شهدا هدف و خواسته مردم را به ما یادآوری می کند.

فرمانده سپاه سیدالشهداء شهرستان دیر اظهار کرد: خدا را شاکریم که نعمت انقلاب اسلامی، ولی امر مسلمین  و خانواده محترم شهدا را به ما ارزانی داشت.

سرهنگ عیسی داوریان افزود: تمام ارگان ها به ویژه سپاه پاسداران دیدار از خانواده شهدا را مایه مباهات خود می دانند و این برنامه ها روحیه معنوی را در ما تقویت می کند.

وی عنوان کرد:  دعای خیر خانواده  شهدا به ویژه مادران آنها به ما روحیه امید می دهد و این نکته را به ما یادآوری می کند که وظیفه سنگینی بر دوش داریم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دیر اظهار داشت: امنیت، آسایش امروز ما مدیون جان فشانی شهدا و صبر و استقامت خانواده این عزیزان است.

داریوش محمدی ادامه داد: شهرستان دیر در جریان پیروزی انقلاب اسلامی دو شهید و ۱۲ جانباز تقدیم نظام اسلامی کرده است.

وی گفت: شهدا با فضیلت ترین انسان هستند و هیچ خدمتی بالاتر از جان فشانی شهدا نیست که با خون خود آسایش را  نه تنها برای ما بلکه برای بشریت به ارمغان آوردند، لذا باید شهدا را تکریم کنیم.

برادر شهید احمد حیدری گفت: مردم شهرستان دیر در جریان پیروزی انقلاب بسیار فعال بودند و این انسجام و وحدت موجب شد تا به فرمان امام  علیه شاه راهپیمایی کنند که اوج آن را در روز ۱۳ آذر ماه سال۵۷ مشاهده کردیم که دو شهید و چندین جانباز تقدیم انقلاب کردند.

غلامحسین حیدری افزود: شهید حیدری دانشجوی مهندسی کشاورزی در استان فارس مشغول تحصیل بود که به ندای امام لبیک گفت و سنگر دانشگاه را ترک کرد و به زادگاه خود برگشت که در جریان راهپیمایی سوم محرم سال۵۷ به فیض شهادت نائل شد.

وی با بیان اینکه این انقلاب به سادگی بدست نیامده است، یاد آور شد: این انقلاب به ما ارزش و آزادی بیان داد که بتوانیم حرف خود را بزنیم اما متأسفانه گاهی اوقات می بینیم عده ای به ارزش ها و این انقلاب دهن کجی می کنند.

حیدری بیان کرد: هدف از انقلاب ما ایجاد دگرگونی در جامعه و توجه به قشر آسیب پذیر جامعه و ارزش های اسلامی بود که قطعا نظر مسؤولان ما نیز همین است.

برادر شهیده سمنبر عالی پور گفت: امیدواریم مسؤولان در جهت محرومیت زدایی  و توجه به مشکلات مردم گام های بلندی بردارند.

محمد عالی پور افزود:۱۳ آذرماه یاد آور حماسه ای بود که شهرستان دیر را در استان بوشهر نمونه کرد و در این روز مردم به ندای حسین زمان خود ،حضرت امام خمینی(ره) لبیک گفته و با مجاهدت و فداکاری انقلاب را یاری و دو شهید و تعدادی جانباز تقدیم انقلاب کردند.

شهرستان دیر در جریان پیروزی انقلاب و در۱۳ آذر سال۵۷ مصادف با سوم محرم ، دو شهید و  ۱۲جانبازبه نظام مقدس اسلامی تقدیم کرده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما