کدخبر : 151884
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
فاقددیدگاه
پرینت

اولین طراح پدافند غیرعامل خداوند بوده/ هر اقدامی برای کاهش تهاجم دشمن، پدافند غیرعامل است

جنوب پرس: همایش پدافند غیرعامل صبح امروز با حضور مسؤولان و کارکنان در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر؛ دکتر مراد علی فولادوند در همایش صبح امروز پدافند غیرعامل در بوشهر اظهار داشت: وقتی شرایط به واسطه دشمن یا حوادث غیرطبیعی از حالت عادی تبدیل به حالتی غیر عادی شود، پدافند غیرعامل برای کاهش پیامدهای مخرب وارد عمل می‌شود.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر با اشاره به اینکه در هر جایگاهی که باشیم وظایفمان در پدافند غیر عامل بسیار زیاد است تصریح کرد: ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که تهدیداتی در ابعاد وسیع در حوزه‌های فرهنگی، نظامی، اقتصادی و سیاسی گاهی محتمل و گاهی نیز عملیاتی شده و مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته‌ایم، از این رو پرداختن به پدافند غیرعامل بسیار مهم است.

فولادوند بیان داشت: در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی ما قصد درگیری با هیچ کشوری را نداشته و نداریم اما بارها توسط برخی کشورها مورد تحریم قرار گرفته‌ایم.

در ادامه دکتر عبدالرحیم دادجو رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گفت: در کلمه پدافند پاد به معنی ضد و در مفهوم کلی شامل مجموعه اقداماتی است که به‌منظور دفع و خنثی سازی کاهش تأثیر اقدامات دشمن و جلوگیری از دستیابی به اهداف خودی انجام می‌گیرد.

وی افزود: موضوعات فرهنگی و آموزشی در پدافند غیر عامل به ویژه در حوزه سلامت در اولویت نخست بوده و تلاش می‌شود اول جامعه مخاطبان رده یک و دو که عمدتاً مسئولان و کارشناسان هستند سپس مردم را که در سطح بعدی قرار می‌گیرند با استفاده از باور‌ها توانمند کرده تا بتوانند اصول پدافند غیر عامل را به آسانی یاد بگیرند.

وی با اشاره به اینکه انسان‌ها بر اساس باور خود تصمیم‌گیری و کار می‌کنند افزود: اولین طراح پدافند غیر عامل خداوند رب‌العالمین بوده و غده هیپوفیز که مرکز فرماندهی کل بدن است را در یک جای امن و حفاظت شده در جمجمه قرار داده است.

در این همایش پدافند غیرعامل و بیوتکنولوژی- بیوتروریسم، هسته‌ای و راه‌های نوین صهیونیست‌ها و استکبار برای مقابله با مسلمانان جهان مورد بررسی قرار گرفت و تهدیدات بیوتکنولوژی و هسته‌ای دشمنان بر علیه مسلمانان تشریح شد.

کارگاه پدافند غیرعامل به همت کانون بسیج جامعه پزشکی جابر بن حیان دانشگاه، معاونت بهداشتی و مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن شهید مفتح این دانشگاه برگزار شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما