کدخبر : 151883
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

از روحانیت،گره گشایی کار مردم انتظار می رود/دعوت به ارزش ها بعد از خدمت به خلق است

جنوب پرس: رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: از لباس روحانیت باید در گام نخست انتظار خدمت و گره‌گشایی از کار مردم و در گام دوم دعوت خواسته می‌شود این در حالی است که خیلی‌ها دوست دارند تلقین کنند روحانیت در گام نخست دعوت می‌کند و این باعث ایجاد فاصله می‌کند.

به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری صبح امروز در کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی (ره) در بوشهر اظهار داشت: بازگشت، تأسی و تبعیت از سیره نبوی از ضرورت‌های جامعه امروز به‌خصوص جامعه علمای دینی است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه بازگشت به سیره نبی اعظم (ص) در جامعه ضروری است عنوان داشت: بنیان سیره نبوی در حرکت تربیتی تبلور یافته و نقطه مهم آن توجه به کودکان و نوجوانان بوده است.

وی تصریح کرد: سیره نبی مکرم اسلام (ص) و اهل‌بیت همواره بر پایه مهر، محبت و عطوفت با امت بوده است و ما نیز باید از این سیره پیروی کنیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: پیامبر اکرم (ص) با آن درجه والایی که داشتند بدون هیچ تکلفی به کودکان سلام می‌دادند و با آن‌ها درنهایت مهربانی رفتار می‌کردند، ما نیز باید به تأسی از ایشان بدون تکلف و متواضعانه در عرصه تبلیغ دین و هدایت جوانان گام برداریم.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری گفت: در بعضی موارد رفتارها و برنامه‌های ما با آن سیره هماهنگی ندارد و برخی شائبه‌ها و پیرایه‌هایی است که بعد از تطبیق نشان می‌دهد که با سیره نبوی هماهنگ نیست.

وی با تأکید بر اینکه باید قدر سیره نبوی را دانست اضافه کرد: سیره نبوی باید به‌تفصیل و دائمی در همه مراحل زندگی و جامعه تحریر و تبیین شود و با ارائه مستندات راهکارهای تحقق آن آموزش داده شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: تأسی از سیره نبوی به‌خصوص در محور و سیره شخصی، عبادی و اجتماعی برای جامعه امروز در اولویت است.

وی اظهار داشت: شخصیت بزرگوار پیامبر اعظم (ص) بی‌تکلف بود و از متکلفین برائت می‌کردند به همین دلیل نهضت تکلف زدایی از رفتارهای اجتماعی باید در جامعه تقویت شود.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری گفت: آنچه در سیره نبوی به‌وضوح دیده می‌شود خدمت آنگاه دعوت است که جامعیت روحانیت باید به این ویژگی‌ها توجه داشته باشند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور افزود: از لباس روحانیت باید در گام نخست انتظار خدمت و گره‌گشایی و در گام دوم دعوت خواسته می‌شود این در حالی است که خیلی‌ها دوست دارند تلقین کنند روحانیت در گام نخست دعوت می‌کند و این باعث ایجاد فاصله می‌کند.

وی یادآور شد: امروز روحانیت ملبس به لباس پیامبر اکرم (ص) است و می‌توان گفت پرچم‌دار ترویج ارزش‌های اخلاقی در جامعه اسلامی است، ازاین‌رو باید رحمت و عطوفت نبوی را در جامعه ترویج و تعمیق دهد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما