کدخبر : 151882
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
فاقددیدگاه
پرینت

علمای استان بوشهر با پرچم اسلام‌خواهی در مقابل استعمار ایستادند

جنوب پرس: نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر گفت: علمای استان بوشهر با پرچم اسلام‌خواهی در مقابل استعماری که دنبال نابودی و غارت هویت دینی و ملی منطقه بودند، ایستادند.

به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر امروز در چهارمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری اظهار داشت: اسلام‌خواهی از ویژگی‌های جامعه روحانیت در این استان است که به‌عنوان راه مستقیم نجات و کمال انسان مطرح می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر گفت: ویژگی اسلام‌خواهی علمای استان بوشهر نه‌تنها در تدوین کتاب، منبر و خطابه مطرح است بلکه با هدایت‌های میدانی مدیریت اجتماعی و مبارزه با استعمار این ویژگی به‌خوبی دیده می‌شود.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: علمای استان بوشهر با پرچم اسلام‌خواهی در مقابل استعماری که آمده بود هویت دینی و ملی منطقه را غارت کند و حریم اسلامیت و ایرانی بودن را بگیرد، ایستادند و چنان حماسه‌ای آفریدند که از استعمار در این استان جز گورستانی دیده نمی‌شود.

وی اظهار داشت: تحصیل علم و معارف اسلامی در بستر اختلاف و ادب، جدیت و اخلاق حسنه، مردمی بودن، مبارزه با استکبار، ولایتمداری و استقامت در برابر مشکلات از جمله ویژگی‌های جامعه روحانیت در استان بوشهر است.

آیت‌الله صفایی بوشهری اضافه کرد: علمای بزرگ این استان از مردم فاصله نداشته‌اند و آن‌چنان زندگی آن‌ها با مردم عجین بوده که همواره در خدمت مردم بوده‌اند.

امام‌جمعه بوشهر با اشاره به ولایتمداری علمای استان بوشهر گفت: روحانیت این استان از دیرباز در مدار ولایت حرکت کرده است و امروز نیز بر مدار ولایت‌فقیه حرکت می‌کنند و در خدمت نظام و در اندیشه تحقق منویات رهبر معظم انقلاب حرکت می‌کند.

در پایان چهارمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری از نویسندگان مقاله‌های برتر این کنگره تقدیر شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما