کدخبر : 151869
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
فاقددیدگاه
پرینت

پاسخ به استعلامات طرح های سرمایه گذاری نباید مبهم باشد

جنوب پرس: معاون امور اقتصادی استانداری هرمزگان تاکید کرد: پاسخ به استعلامات طرح های سرمایه گذاری نباید مبهم باشد.

پاسخ به استعلامات طرح های سرمایه گذاری نباید مبهم باشد

به گزارش جنوب پرس ، ایرج حیدری در نشست ویژه بررسی مسائل و مشکلات مرکز خدمات سرمایه گذای استان هرمزگان برای تسریع در روند جذب سرمایه گذاری ها، تصریح کرد: مرکز خدمات سرمایه گذاری متولی اصلی تسریع  در روند جذب فعالیت های سرمایه گذاری  در استان می باشد.

وی افزود: با توجه به اهمیت و جایگاه مرکز خدمات سرمایه گذاری این مرکز باید از لحاظ نیروی انسانی ، تجهیزات ، امکانات و منابع مالی برای تسریع در جذب روند سرمایه گذاری ها در استان پشتیبانی و تقویت گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان تصریح کرد: اداره کل اقتصاد و امور دارایی استان برای تسریع در روند جذب سرمایه گذاری ها در استان و تقویت مرکز خدمات سرمایه گذاری مسئولیت مهم و سنگینی دارد و در این زمینه باید پاسخگو باشد.

حیدری تصریح کرد: در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یک روند سیستمی مشخص برای ارائه خدمات مورد نیاز به سرمایه گذاران  طراحی و فعال گردد تا روند صدور مجوز های مورد نیاز فعالان بخش سرمایه گذاری به کمترین زمان ممکن کاهش یابد.

وی گفت: با مدیران دستگاه های اجرایی دخیل در امر سرمایه گذاری اگر نماینده تام الاختیار ، پاسخگو و متخصص آنها در مرکز خدمات سرمایه گذاری برای ارائه خدمت به سرمایه گذاران مستقر نباشد برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: پاسخ به استعلامات طرح های سرمایه گذاری نباید مبهم باشد و دستگاه های اجرایی باید نظر صریح خود را در خصوص استعلامات طرح های سرمایه گذاری بدون فوت وقت به مرکز خدمات سرمایه گذاری اعلام کنند.

حیدری با تاکید بر حذف استعلامات غیر ضروری در خصوص طرح های سرمایه گذاری، اظهار داشت: دستگاه های اجرایی از انجام استعلامات زائد در خصوص طرح های سرمایه گذاری خودداری کنند تا روند جذب سرمایه گذاری سرعت پذیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: مرکز خدمات سرمایه گذاری استان باید در جذب سرمایه گذاری ، صدور سریع مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران و تسریع در جذب سرمایه گذاری به گونه ای عمل کند که در سطح کشور نمونه گردد و تحقق این مهم مطالبه ای جدی از مدیرکل اقتصاد و امور دارایی استان و سایر مدیران دست اندر کار در مرکز خدمات سرمایه گذاری می باشد.

وی تصریح کرد: رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان هر گونه ایرادی در راستای ارائه خدمات مطلوب به سرمایه گذاران در این مرکز وجود دارد احصاء و به اداره کل امور اقتصادی و دارایی جهت رفع آنها منعکس کند.

وی گفت: طرح های سرمایه گذاری با سرعت مناسب در سامانه پنجره واحد سرمایه گذاری ثبت و مجوزهای مورد نیاز آنها از طریق دستگاه های متولی پیگیری گردد و در صورت کوتاهی دستگاهی در پاسخ به استعلامات این  موضوع منعکس گردد تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما