کدخبر : 151809
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

آسانسورها در گناوه غیراستاندارد هستند/ مرگ یک شهروند بر اثر سقوط

جنوب پرس:  معاون امور عمرانی فرماندار شهرستان گناوه گفت: اکثر آسانسورهای نصب شده در ساختمان های شخصی و عمومی شهر گناوه فاقد گواهی ایمنی و غیر استاندارد هستند.

آسانسورها در گناوه غیراستاندارد هستند/ مرگ یک شهروند بر اثر سقوط

به گزارش جنوب پرس ، حسام منصوری مطلق صبح سه‌شنبه در نشست استاندارد مصالح ساختمانی شهرستان گناوه اظهار داشت: تمام ساختمان‌هایی که در شهر گناوه دارای آسانسور هستند، به زودی مورد بازدید قرار گرفته که در صورت عدم گواهی ایمنی نصب، آسانسور آن ساختمان با حضور نماینده دادستان توسط اداره استاندارد پلمب و تعطیل می شوند.

معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه گفت: عدم نظارت و ایمن سازی آسانسور ساختمان پزشکان شفا در خیابان امام خمینی گناوه اخیرا باعث مرگ یک شهروند شد که این موضوع حساسیت ما را چند برابر کرد.

منصوری بیان داشت: براساس بررسی های به عمل آمده اکثر آسانسورهای نصب شده در ساختمان های شخصی و عمومی شهر گناوه فاقد گواهی ایمنی و متاسفانه غیر استاندارد هستند.

معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه با تاکید بر استقرار شرکت بازرسی و نصب آسانسور در شهر گناوه متذکر شد: مردم باید برای  نصب آسانسور ساختمان خود به شهرهای بوشهر، برازجان و یا شیراز بروند که هم متحمل هزینه می شوند و هم بعضا آسانسورهای نصب شده فاقد ایمنی و استاندارد لازم است.

منصوری در ادامه اضافه کرد: مصالح ساختمانی مصرفی در ساخت و سازهای شهرستان گناوه استانداردسازی نشده اند و از کیفیت لازم برخوردار نیست.

وی تصریح کرد: همه سازه های اسکلت بتونی بیش از سه طبقه موظف هستند که از بتون آماده استفاده کنند.

مصالح ساختمانی استانداردسازی شود

شهردار بندرگناوه نیز در ادامه این جلسه گفت: مصالح ساختمانی را باید در مبدا استانداردسازی کرد.

ماشالله احمدی گفت: کارگاه های تولیدی مصالح ساختمانی باید از طرف اداره استاندارد به صورت مستمر نظارت شوند و کیفیت مصالح تولیدی مورد ارزیابی قرار گیرد.

فوت یک شهروند در آسانسور

رئیس اداره استاندارد شهرستان گناوه نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش از نحوه فوت یک شهروند در آسانسور ساختمان پزشکان شفا گناوه گفت: آسانسور این ساختمان فاقد گواهی ایمنی استاندارد بوده و در سال ۹۴ دوبار به اتفاق دادستان از آن محل بازدید به عمل آمده و نواقصات موجود به مالک ساختمان تذکر داده شد.

قدرت الله شاهین زاده افزود: شهرداری باید در هنگام صدور گواهی پایان کار ساختمان از اداره استاندارد گواهی ایمنی استاندارد را استعلام کند، اما متاسفانه مشاهده می شود که بعضا ساختمانی دارای آسانسور غیر استاندارد بوده ولی گواهی پایان کار صادر شده است.

در پایان این نشست موضوع استانداردسازی مصالح ساختمانی از جمله کارگاه های بلوک زنی و یونولیت و بتون آماده مورد بحث و تبادل نظر قرار گفت و مقرر شد کلیه سازه های اسکلت بتونی بیش از ۳ طبقه از بتون آماده استفاده کنند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما