کدخبر : 151754
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱
فاقددیدگاه
پرینت

هفته فرهنگی صدرا و تقويت هويت فرهنگي این شهر جديد

جنوب پرس: هم‌زمان با اجرای هفته فرهنگی شهر صدرا، شرکت عمران شهر جدید صدرا تلاش کرده تا زمینه‌ساز رویدادهای فرهنگی و اجتماعی و توجه به روح و روان شهر باشد.

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز و به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، خلیل حاجی پور مدیرعامل این شرکت در این خصوص گفت: هفته فرهنگی شهر صدرا در قالب یک رویداد هنری، موضوع توسعه اجتماعی- فرهنگی شهر صدرا و هویت بخشی شهر را دنبال می‌کند.

وی افزود: بعد از شهر جدید اندیشه، صدرا دومین شهر جدیدی است که موفق شده میزبان بیش از ۹۰ اثر از ۸۰ نقاش معاصر ایران باشد که به مدت یک هفته در معرض دید علاقه‌مندان قرارگرفته است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا تصریح کرد: در روز افتتاحیه این جشنواره که با حضور سرپرست استانداری فارس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی‌اصغر تجویدی هنرمند پیشکسوت استان و جمعی دیگر از مقامات استان و شهر صدرا برگزار شد، بیش از ۳۰۰ نفر به بازدید از نمایشگاه پرداختند و برنامه‌های جانبی مانند پرفورمنس نور و رنگ، برگزاری ورکشاپ های هنری عکاسی، بسته‌بندی و اسکیس توسط استادان برجسته کشور برگزار شد و گروه موسیقی دلکوک به اجرای موسیقی پرداخت که این برنامه‌ها در مابقی روزهای نمایشگاه نیز با عنوان‌های متفاوت ادامه خواهند یافت. وی خاطرنشان کرد: این‌گونه برنامه‌های جانبی وجه تمایز این نمایشگاه با دیگر نمایشگاه‌ها در بروز و ظهور دغدغه‌های شهروندان است.

وی ضمن ارائه گزارشی از روند برپایی نخستین جشنواره فیلم کوتاه و عکس شهرهای جدید ایران هم‌زمان با این نمایشگاه نیز گفت: مجموعه عمران صدرا با برگزاری جشنواره فیلم کوتاه و عکس شهرهای جدید به دنبال آن بود که بتواند از منظر دوربین شهروندان، دغدغه‌های شهری و اولویت این عزیزان را در حوزه‌های مختلف جویا شود.

وی افزود: این جشنواره که فراخوان آن در شهریورماه داده شده بود، موفق به جذب ۲۹۰ اثر شامل فیلم کوتاه و عکس گردید که در قالب گالری، عکس‌های منتخب این جشنواره نیز به معرض نمایش گذاشته‌شده و آثار برتر این جشنواره نیز شامل ۱۰ فیلم کوتاه و ۱۰ عکس در آیین اختتامیه این نمایشگاه معرفی خواهند شد.

 حاجی پور افزود: این جشنواره و رویدادهای جنبی آن می‌تواند زمینه‌ساز توسعه فرهنگی و اجتماعی باشد و ازجمله اتفاقاتی که می‌تواند به‌عنوان نقطه قوت شهرهای جدید تلقی شود این است که به یاد داشته باشیم شهرهای جدید تنها محل تولید مسکن و اجرای پروژه‌های عمرانی نیست بلکه آنچه این شهرها را ارزشمند می‌کند روح شهر است که کمتر به آن توجه شده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما