کدخبر : 151751
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷
فاقددیدگاه
پرینت

استفاده از ظرفیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ترویج فرهنگ نماز

مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان بر استفاده از ظرفیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای ترویج فرهنگ اقامه نماز و مهدویت تاکیدکرد.

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن فروزان‌نژاد بعداز ظهر امروز در دوره آموزشی «توانمندسازی مربیان کانون پرورش فکری کودکان» به نقش پررنگ مربیان در آموزش کودکان اشاره و اظهارداشت: با توجه به اهمیت آموزش دینی کودکان، مسائل دینی باید در چنین مکان‌هایی پیگیری شود، به فرموده امام علی (ع): «التَعلُّمُ فی الصِّغَر کَالنّقشِ فِی الحَجَرِ» مطلبی که در کودکی به انسان آموخته می‌شود، گویا بر روی سنگ حک می‌شود و تا پایان عمر، در ذهن او خواهد ماند.»

وی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ظرفیت بسیار خوبی برای ارائه برنامه‌های زیبا و آموزشی جهت ترویج فرهنگ اقامه نماز و مهدویت دارد و بایستی از این ظرفیت جهت ترویج این معارف به خوبی بهره برد.

حجت‌الاسلام فروزان‌نژاد، سپس به موسسه مرکز تخصصی نماز در قم اشاره کرد و گفت: این موسسه سال‌هاست که با مدیریت حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی راه‌اندازی شده و در کشور مجموعه‌ای کم‌نظیر و شاید بی‌نظیر است. این موسسه، آموزش بهترین طلبه‌ها را در خصوص طرح‌های آموزشی با موضوع نماز و با توجه به نوع مخاطب برعهده دارد.

 مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان ادامه داد: موسسه مرکز تخصصی نماز قم، همچنین اساتید بسیار خوب و مجربی در این زمینه پرورش می‌دهد و با هماهنگی ستادهای استانی به  سراسر کشور اعزام می‌کند.  این اساتید دوره‌های آموزشی نماز را به صورت کارگاهی و به‌عنوان «معلم کودک و روحانی کودک» برای کودکان برگزار می‌کنند.

وی سپس  به تفاهم‌نامه مربوطه بین ستاد مرکز و  وزارتخانه آموزش و پرورش اشاره و به تشریح اهداف این تفاهم‌نامه پرداخت و ایجاد زمینه‌های فکری کودکان در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، ارتقاء دانش، بینش و ارتقاء علمی مربیان را از جمله این اهداف برشمرد.

فروزان‌نژاد در ادامه، انتقال توانمندی و مهارت به کودکان از طریق مربیان و گفتمان‌سازی و تربیت معارف دینی و ایجاد انس با نماز در بین کودکان را از دیگر اهداف تفاهم‌نامه مزبور عنوان‌کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما