کدخبر : 151748
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

واحدهای صنفی کهگیلویه ملزم به درج قیمت کالا و ارائه فاکتور هستند

جنوب پرس: رئیس صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه،گفت: همه اتحادیه‌ها ملزم و متعهدند واحدهای صنفی تحت پوشش خود را وادار به درج قیمت و ارائه فاکتور به خریداران نمایند.

به گزارش جنوب پرس ، از کهگیلویه، یاسین علویان امروز در نشست اعضای اتحادیه‌ها و بازرسان اتاق اصناف شهرستان‌های کهگیلویه،چرام و لنده که در دهدشت برگزار شده بود، اظهار داشت:همه اتحادیه‌ها ملزم و متعهد هستند واحدهای صنفی تحت پوشش خود را وادار به ارائه فاکتور معتبر و درج قیمت برابر درصد قانونی در دید مشتری نمایند.

رئیس صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه، اعمال بند«ه» ماده ۲۱ قانون نظام صنفی به منظور تفکیک اتحادیه‌ها را ضروری خواند و افزود: متأسفانه به رغم تجاوز واحدهای صنفی از مرز ۵۰ واحد باز هم با اتحادیه‌های دیگر ادغام هستند.

وی، با بیان اینکه ماده ۲۴ قانون نظام صنفی به لحاظ اهمال و سهل‌انگاری اتحادیه‌ها نسبت به جذب مدیر اجرایی باید اعمال شود،بر فرآیند شکلی و ماهوی صدور پروانه کسب بر اساس ماده قانون و نیز اعمال قانون نظام صنفی مشعر به ارتقاء سطح آموزش آموزه‌ها و معارف دینی به منظور کاهش تخلفات صنفی تأکید کرد.

علویان،قانونمندی و صیانت از قانون و دستورالعمل‌ها را امری ضروری دانست و تصریح کرد: چنانچه یک اتحادیه از قوانین و مقررات عدول کند به عنوان تخلف از قوانین و مقررات سازمان‌های حرفه‌ای و صنفی باید پاسخگو باشد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما