کدخبر : 151721
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت

سرمایه گذار آذری پای کار آمد/راه اندازی کارخانه معروف آب معدنی دنا تا چند روز آینده

جنوب پرس: کارخانه معروف آب معدنی دنا که به صورت شرکت تعاونی اداره می شود و 5 هزار عضو دارد تا چند روز آینده دوباره وارد مدار تولید می شود.

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی برگزار شد که در آن مشکلات دو طرح مهم تولیدی و گردشگری مورد بررسی قرار گرفت و تقریبا مشکلات آن ها برطرف شد.

یکی از این طرح‌های مشکل‌دار کارخانه آب معدنی تعاونی ۲۵۳۶ یا همان واحد تولید آب معدنی شهر سی‌سخت بود که به صورت تعاونی اداره می‌شود و تعداد ۵ هزار نفر عضو این شرکت تعاونی تولیدی هستند.

محمدخانی از اعضا و سهامداران این واحد تولیدی در نشست ستاد تسهیل، سرمایه گذاری اهل آذربایجان شرقی به نام مولایی را به همراه خود به این نشست آورده بود تا در صورت حمایت مسوولان این کارخانه را راه‌اندازی کند.

در ابتدا که به صورت پاورپونت وضعیت این کارخانه و نحوه راه‌اندازی آن تشریح می‌شد استاندار از این که بیش از ۶۰۰ هزار یورو در سال‌های گذشته برای خرید ماشین‌آلات آن از ایتالیا هزینه شده بود اظهار تعجب کرد و باور نداشت که چنین هزینه‌ای برای چنین کاری انجام شده باشد که البته سرمایه‌گذار آذری در ادامه این جلسه گفته استاندار را تایید کرد و گفت که می‌توانستند از ژاپن و با قیمتی بسیار ارزان‌تر ماشین‌آلات را خریداری کنند.

محمدخانی از سختی‌هایی که برای او و دوستانش برای راه‌اندازی این واحد تولیدی رفته سخن به میان آورد و گفت: اگر امروز برای راه‌اندازی آن توسط دولت همکاری نشود خود دولت و بانک ضرر خواهد کرد و آبروی چندین فرد مسن و آبرودار در سی‌سخت در خطر است.

وی گفت خانه‌هایمان را در رهن بانک گذاشتیم و نزدیک به ۳۰۰ نفر را وارد آزمون کردیم و از میان آن‌ها ۲۰ نفر را برای کار در این واحد تولیدی انتخاب کردیم اما کسی ما را حمایت نکرد و سرمایه در گردش برای ادامه کار به ما ندادند.

در ادامه استاندار با درخواست از سرمایه‌گذار جدید برای معرفی خود و برنامه‌هایش جهت راه‌اندازی دوباره واحد تولید آب معدنی از بانک خواست تا مهلت ۶ ماهه‌ای برای پرداخت اقساط داده شود.

مولایی سرمایه‌گذار آذری هم با بیان این که تنها با بازار داخلی و فروش محصول در داخل کشور نمی‌توانیم ضررهای وارده را جبران کنیم هدف خود را صادرات آب معدنی از این واحد تولیدی دانست و گفت اگر مسوولان کمک کنند ظرف مدت ۱۰ روز دیگر کارخانه را راه‌اندازی می‌کنم.

وی گفت: بازار داخلی جوابگوی بدهی ۱۲ میلیاردی این واحد تولیدی نیست و باید ۳ شیفت کار کنیم تا بتوانیم از این وضعیت خارج شویم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم قول مساعد داد که هر کمکی که از دست مسوولان استان و به خصوص در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برآید برای راه‌اندازی خط تولید کارخانه انجام خواهند داد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما