کدخبر : 151717
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
فاقددیدگاه
پرینت

۲ دیپلماسی دانشگاه شیراز در برابر سیاست‌ خصمانه ضد ایرانی

جنوب پرس: رئیس دانشگاه شیراز گفت: دیپلماسی علمی و ورزشی راهبرد بین‌المللی این دانشگاه در برابر مواضع خصمانه آمریکا در قبال ایران است.

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، حمید نادگران عصر امروز در آئین اهدای دکتری افتخاری به پرفسور هانس مولر اشتاین هاگن، رئیس دانشگاه فنی درسدن آلمان و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موضع خصمانه استکبار به‌ویژه آمریکا در فضای بین‌المللی علیه ایران موجب شد تا دانشگاه شیراز ۲ راهبرد دیپلماسی علمی و ورزشی را برای خنثی کردن این مواضع خصمانه پیش بگیرد.

وی افزود: امروز با تعاملات علمی با کشورهای پیشرفته دنیا نظیر آلمان، سیاست ایران هراسی آمریکا در جامعه بین‌المللی راه به جایی نخواهد برد و زمانی که این تعاملات بیشتر شده و افراد به کشور ما آمده و امنیت پایدار ایران را مشاهده می‌کنند، بیشتر پی به تبلیغات سوء رسانه‌های معاند غربی در مورد ایران پی می‌برند.

این مقام مسؤول به تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه درسدن آلمان اشاره کرد و گفت: این تفاهم‌نامه برای تعاملات علمی در راستای شناساندن قابلیت‌های علمی ایران و دانشگاه شیراز به جامعه علمی آلمان صورت گرفته است و قطعاً نتایج مثبتی از آن حاصل خواهد شد.

نادگران خاطرنشان کرد: دیپلماسی علمی دانشگاه شیراز با مراکز معتبر علمی دنیا در فضای خصمانه امروز، حتماً ادامه خواهد یافت، ضمن اینکه دیپلماسی ورزشی را نیز با برگزاری المپیاد ورزشی کشورهای غرب آسیا در شیراز دنبال می‌کنیم.

رئیس دانشگاه شیراز ادامه داد: رسانه‌های معاند غربی با ایجاد فضای ایران هراسی، از ارتباط مثبت و سازنده جامعه علمی غرب با ایران جلوگیری می‌کنند که تعامل دانشگاه شیراز با دانشگاه درسدن آلمان، این ترس بی‌پایه و اساس و غیرواقعی را از بین برده است.

وی به اهمیت تبادلات علمی در رفع تفکر ایران هراسی در غرب اشاره کرد و افزود: در فروردین‌ماه گذشته شهردار درسدن آلمان به شهر شیراز آمد و از نزدیک امنیت ایران را مشاهده و احساس کرد و رئیس دانشگاه درسدن آلمان نیز پس از چند مسافرت به ایران معتقد است که در هیچ کجای دنیا مانند ایران احساس امنیت ندارد؛ درصورتی‌که پیش از سفر به ایران تحت تأثیر رسانه‌های معاند غربی، چنین طرز تفکری در مورد ایران نداشته است.

نادگران همچنین با اشاره به اهدای دکتری افتخاری به رئیس دانشگاه درسدن آلمان نیز گفت: دانشگاه شیراز از یک سال گذشته در راستای تعاملات مؤثر با جوامع علمی دنیا، با دانشگاه درسدن آلمان وارد مذاکره و ارتباط شد و در همین راستا نیز در فروردین‌ماه گذشته سفری به این کشور داشتیم و از نزدیک، در مورد تعاملات بیشتر با مسؤولان این دانشگاه مذاکره کردیم.

وی بیان داشت: از بهمن‌ماه سال گذشته تعدادی از اساتید و دانشجویان دانشگاه شیراز به دانشگاه درسدن آلمان رفته و در این دانشگاه مشغول فعالیت علمی شده‌اند که امید است این همکاری‌ها در راستای دیپلماسی علمی دانشگاه تداوم یابد.

به گزارش فارس، در راستای تعاملات علمی گسترده با جوامع علمی، عصر امروز در آئینی در دانشگاه شیراز، دکتری افتخاری این دانشگاه به پرفسور هانس مولر اشتاین هاگن، رئیس دانشگاه فنی درسدن آلمان اهدا شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما