کدخبر : 151681
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
فاقددیدگاه
پرینت

هویت زن با پیروزی انقلاب اسلامی احیاء شد/فعالیت ۳۰۰۰ مهد قرآنی

جنوب پرس: مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: هویت زن با پیروزی انقلاب اسلامی احیاء شد.

هویت زن با پیروزی انقلاب اسلامی احیاء شد/فعالیت ۳۰۰۰ مهد قرآنی

به گزارش جنوب پرس ، مینو اصلانی پیش از ظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران در یاسوج، افزود: در چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هستیم و زن در این چهل سال جایگاه ویژه ای به دست آورده است.

وی ابراز داشت: زن پیش از انقلاب کاملا مهجور بود و اگر در صحنه نیز حضور داشت به شیوه غربی این حضور را می پذیرفتند و رژیم طاغوت در تلاش برای عرضه نمونه غربی از زنان ایرانی بود.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور تصریح کرد: انقلاب اسلامی خدمات ارزشمند، بی بدیل و مهمی به حوزه زنان عرضه کرده و امروزه تبیین و بیان الگوی نه شرقی و نه غربی از موارد دیگری است که هدفگذاری شده است.

اصلانی گفت: این الگو برگرفته از زن مسلمان ایرانی است که در کنار مردان حضور یافت و به شهادت رسید، فرزندان را تقدیم درگاه الهی کرد، رشادت و فداکاری کرد و زنی با چنین ویژگی هایی بن بست شکن و معمار ایران جدید است.

اصلانی افزود: برای نگهداری و پاسداشت این ارزش های عمیق زنان ما پا به میدان گذاشته اند.

اصلانی گفت: امروزه ایستادگی و مقاومت زنان مسلمان در دنیا خود را نشان داده و زنان ما نشان داده اند با هیبت زیبای حجاب می توانند در دنیا بدرخشند و این افتخارات زن مسلمان است که توانسته دنیا را تحت تاثیر قرار دهد.

اصلانی آموزش و توانمند سازی زنان را از هدفگذاری های انجام شده در حوزه بسیج جامعه زنان کشور دانست و بیان کرد: تفاهم نامه های متعددی در حوزه توانمند سازی جامعه زنان عملیاتی شده است.

اصلانی نماد سازی و الگو سازی در حوزه فرهنگی را از دیگر برنامه های در دست اجرا دانست و گفت: تبیین الگوی سوم، تبیین شخصیتی شهدای زن، برنامه های قرانی، بحث عفاف و حجاب به عنوان پایه تحکیم و تقویت بنیان خانواده از دیگر محورهای مورد نظر است.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور همچنین از برنامه ریزی آموزش و توانمند سازی کارشناسان متعدد در حوزه فرهنگی خبر داد.

اصلانی گفت: فعالیت بر محور فضای مجازی و تقویت دانش فضای مجازی و رسانه ای خانواده ها و برگزاری کارگاه آموزشی از دیگر برنامه های هدفگذاری شده است.

اصلانی از راه اندازی ۳۰۰۰ مهد قرانی در کشور خبر داد و گفت: تقویت مهد های قرانی نیز اجرایی شده و ۲۰۰۰۰ پایگاه مقاومت نیز با حضور زنان با انگیزه و فرمانده زن اداره می شود.

وی افزود: همچنین بیش از ۱۰ میلیون عضو بسیج زنان در کشور داریم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما