کدخبر : 151635
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت

جابجایی یک میلیون و ۳۰۰ هزار کانتینر در بندر شهید رجایی

2691517

به گزارش جنوب پرس ، اله مراد عفیفی پور با ارایه تازه ترین آمار و ارقام از عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی طی هشت ماهه سال ۹۷، اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع یک میلیون و ۳۲۸ هزار و ۷۰۲ TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

عفیفی پور خاطرنشان کرد: از مجموع ۹۸۱ هزار و ۵۴۶ TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده، ۲۴۲ هزار و ۹۳۹ TEU مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است .

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حجمی بالغ بر ۱۶۵ هزار و ۳۴۱ TEU کانتینر طی هشت ماهه امسال از طریق اصلی ترین بندر کانیتنری ایران به سایر بنادر منطقه ترانشیپ شده است.

از جابجایی بالغ بر ۲۴۹ هزار و ۱۴۹ TEU کانتینر حامل کالاهای صادراتی و ۲۷۹ هزار و ۶۵۲ TEU کانتینر وارداتی طی هشت ماه گذشته خبر داد.

براساس گزارش مهروی در پایان  یاد آور شد : بندر شهید رجایی با بهره مندی از پیشرفته ترین پایانه های کانتینری و برخورداری از تجهیزات روز دنیا، به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالاهای کانتینری درسطح بنادر کشور را پشتیبانی می کند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما