کدخبر : 151626
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

معلولان نیازمند بسترسازی مناسب برای ورود به بازار کار هستند

جنوب پرس: فرماندار قشم با تاکید بر لزوم تقویت مشارکت معلولان در حوزه‌های مختلف، گفت: فرآیند بسترسازی‌ برای رفع نواقص موجود و ورود این قشر به بازار کار باید تسریع شود.

به گزارش جنوب پرس ، ظهر امروز همزمان با روز جهانی معلولان، آئین گرامیداشت این روز با حضور جمعی از مسؤولان محلی به میزبانی دانش‌آموزان آموزشگاه استثنائی ارمغان در محل مرکز رشد جزیره قشم برگزار شد.

فرماندار شهرستان قشم در این مراسم، روز جهانی معلولان را فرصتی برای تبیین استعدادهای این قشر در جامعه دانست و اظهارداشت: مردم و مسؤولان باید توانایی و استعداد معلولان را باور داشته باشد.

علیرضا نصری با تاکید بر لزوم تقویت مشارکت معلولان در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، تصریح‌کرد: کشف و شکوفایی توانمندی‌های آنان نیازمند برنامه‌ریزی منسجم است و این مهم در دستورکار مسؤولان شهرستان قرار دارد.

وی افزود: در راستای گره‌گشایی از مشکلات این قشر و برطرف کردن نارسایی‌های موجود در جامعه مردم و مسؤولان باید وظایف خود را شناخته و به آن عمل کنند.

فرماندار شهرستان قشم گفت: معلولان قشمی در حوزه‌های حمایتی، مهارت‌آموزی و اشتغال با مشکلاتی مواجه هستند که باید روند بسترسازی‌ها برای رفع نواقص موجود با شدت بیشتری دنبال شود.

گفتنی است؛ تا کنون ۲ هزار و ۳۳۴ معلول در این شهرستان شناسایی شده که ۱،۵ درصد جمعیت آن را در بر می‌گیرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما