کدخبر : 151621
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت

بیمه زنان خانه‌دار گامی مهم در تحقق عدالت اجتماعی

جنوب پرس: سرپرست تامین اجتماعی شعبه ابوموسی، بیمه زنان خانه‌دار را گامی مهم در تحقق عدالت اجتماعی دانست و گفت: بیمه اختصاصی زنان خانه‌دارضمن اختیاری بودن، کمک بزرگی برای آنان و خانواده‌هایشان خواهد بود.

به گزارش جنوب پرس ، جواد رئیسی صبح امروز در ابوموسی اظهارداشت: برخی از بانوان از طریق همسر تحت پوشش بیمه هستند که این موضوع، امنیت مالی آنان را در آینده تضمین نمی‌کند و امکان دارد که به هر دلیل، معیشت زنان به خطر بیفتد. اما بیمه اختصاصی زنان خانه‌دار برای بانوان ابعاد گسترده‌تری دارد و ضمن اختیاری بودن، کمک بزرگی برای زنان و خانواده آنان خواهد بود و می‌توانند مخارج خود را از طریق تامین اجتماعی مهیا کنند.

وی افزود: با توجه به این‌که مشاغل خانگی و کارآفرینی بانوان در پیشرفت اقتصاد مقاومتی و تولید ناخالص ملی، اثرگذاری قابل توجهی دارد، سازمان تامین اجتماعی در این راستا و با صدور بخشنامه بیمه زنان خانه‌دار از سال ۱۳۸۷ به موقعیت مدیران خانه که همان بانوان هستند ارزش بیشتری داده است.

سرپرست تامین اجتماعی شعبه ابوموسی عنوان‌کرد: زنان خانه‌دار که کمتر از ۵۰ سال سن دارند می‌توانند در قالب انعقاد قرارداد با پرداخت سهم بیمه ۱۲، ۱۴ ،۱۸ درصد از خدمات درمانی و بازنشستگی برخوردار شوند.

رئیسی ابرازداشت: در صورتی که زن خانه‌داری بیش از ۵۰ سال سن داشته باشد باید معادل مازاد سنی مقرر دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی نزد سازمان تأمین اجتماعی باشد.

وی با اشاره به از مزایای دیگر این طرح افزود: انتخاب اختیاری درمان از دیگر مزایای این طرح است، چنانچه فرد متقاضی بخواهد از مزایای درمانی این بیمه نیز استفاده کند باید به ازای هر نفر ماهیانه حق سرانه درمان که در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۴۴۰ هزار ریال است برای خود و افراد تحت تکفل پرداخت کند و با دریافت دفترچه درمانی از کلیه امکانات مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور و نیز امکانات مراکز تشخیصی٬ درمانی و دارویی طرف قرارداد این سازمان بهره ببرد.

سرپرست تامین اجتماعی شعبه ابوموسی ادامه داد: اما از آنجایی که زنان خانه‌دار تحت تکفل همسران خود بوده و از نظر درمانی نیز تحت پوشش هستند ملزم به پرداخت حق سرانه درمان نخواهند بود .

رئیسی گفت: میزان سهم بیمه شده از هزینه درمان که فرانشیز نامیده می‌شود٬ برای خدمات پزشکی سرپایی ۳۰ درصد و برای خدمات درمانی بستری ۱۰ درصد است.

وی تاکیدکرد: دختران مجرد نیز مشمول بیمه زنان خانه‌دار هستند و می‌توانند در صورت داشتن حداقل ۱۸ سال سن همانند زنان خانه‌دار مشمول این طرح قرار گیرند.

سرپرست تامین اجتماعی شعبه ابوموسی بیان‌داشت: سازمان تأمین اجتماعی در راستای اجرای طرح تکریم ارباب رجوع٬ روانسازی امور٬ پاسخگویی سریع و افزایش رضایتمندی مخاطبان٬ اقدام به راه‌اندازی سرویس غیرحضوری(اینترنتی) صدور برگ پرداخت حق بیمه برای بیمه‌شدگان زنان خانه‌دار کرده است و بیمه‌شدگان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.samt.tamin.ir نسبت به صدور برگ پرداخت و همچنین پرداخت حق بیمه خود اقدام کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما