کدخبر : 151611
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت
از ده ها مقاله علمی، تحصیل در دانشگاه شهید بهشتی، تدریس دردانشگاه تا یک دهه همکاری با دژپسند؛

آیا انتصاب هادی رحمانی فضلی فرزند وزیر کشور به عنوان مشاورجوان وزیر اقتصاد از روی شایسته سالاری است؟

جنوب پرس: فرهاد دژپسند وزیر اموراقتصادی و دارایی در 1 آذرماه 1397 طی حکمی هادی رحمانی فضلی را به عنوان مشاور جوان وزیر امور اقتصادی و دارایی منصوب نمود.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی استاد دانشگاه هادی رحمانی فضلی پسر وزیر کشور مشاور امور جوانان مشاور جوان وزیر اقتصاد

به گزارش جنوب پرس ، فرهاد دژپسند وزیر اموراقتصادی و دارایی در ۱ آذرماه ۱۳۹۷ طی حکمی هادی رحمانی فضلی را به عنوان مشاور جوان این وزارتخانه منصوب نمود.
هادی رحمانی فضلی فرزند عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور است که دارای تحصیلات دکتری اقتصاد از دانشگاه شهید بهشتی است.
ارتباط هادی رحمانی فضلی با فرهاد دژپسند نزدیک به یک دهه می باشد و ارتباط آنها از زمان دانشجویی هادی رحمانی فضلی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه شهید بهشتی برقرار شده است. یعنی قبل از اینکه فرهاد دژپسند استاد رشته اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی سکاندار وزارت امور اقتصادی و دارایی شود و همچنین قبل از اینکه عبدالرضا رحمانی فضلی سکاندار وزارت کشور شود.
فرهاد دژپسند در زمانی که هادی رحمانی فضلی در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه شهید بهشتی ورود می نماید، در همان ابتدا وی را در جهت کمک در امور آموزشی و تحصیلی به عنوان کمک استاد انتخاب می نماید.
دژپسند استاد راهنمای وی در دانشگاه بوده و دراین یک دهه تاکنون تعداد زیادی مقاله با همکاری هم در حوزه اقتصادی نوشته اند که با اندکی جستجو در فضای مجازی به مقالات مشترک این دو دسترسی پیدا خواهد شد.
اینکه وزیر امور اقتصادی و دارایی یک دانشجوی خود را براساس شناخت بلند مدت از مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری انتخاب کرده و علاوه بر آن، دانشجوی یادشده سابقه تدریس در دانشگاه های دولتی و دارای تعدادی مقاله و کتاب است، آیا جای تعجب دارد؟ دژپسند در همان ابتدای ورودش به وزارت اموراقتصادی و دارایی یکی دیگر از دانشجویان اش را به عنوان مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزیر و برخی دیگر از دانشجویان ویا  اساتید دانشگاه شهید بهشتی را به عنوان معاون وزیر، مشاور وزیر و… منصوب نموده است. این نکته ظریف به خوبی نشان می دهد در انتصاب هادی رحمانی فضلی هیج گونه رانتی صورت نگرفته بلکه براساس شناخت قبلی وزیر از توانمندی های علمی وی و شایسته سالاری صورت گرفته است. و اگر قرار بر استفاده از رانت وزیر کشور بود، هادی رحمانی فضلی مسئولیتی بالاتر از مشاور جوان در وزارت اقتصاد بدست می آورد.
اگر هادی رحمانی فضلی فعالیت های اقتصادی کلان و درآمدهای نجومی بدست آورده بود، نقد رسانه ها بجا بود ولی اینکه برخی جریانات سیاسی ناسالم و سهم طلب فضا را غبارآلود کنند و در پی تخریب وزارت خانه ها و دولت باشند بحث دیگری است…
اما نکته جالب تر اینکه یکی از رسانه های زرد که از ابتدای ورود رحمانی فضلی به وزارت کشور تا کنون به طور روزانه در حال تخریب وی است در ادامه متن خبر خود در خصوص انتصاب مشاور جوان وزیر اقتصاد به سهم خواهی سیاسی و انتصاب دوستان خود در پست های استانداری و فرمانداری، بویژه فرمانداری تهران اشاره نموده است. که خود حاکی از قضایای پشت پرده است…

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما