کدخبر : 151605
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
فاقددیدگاه
پرینت

هزینه بالای درمان در بویراحمد

جنوب پرس: فرماندار بویراحمد پراکندگی جغرافیایی روستاها و جمعیت ۱۴۵ هزار نفری روستایی بویراحمد را عامل هزینه بالای خانوارها جهت دسترسی سریع و آسان به مراکز درمانی و پزشکان متخصص عنوان کرد.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از فرمانداری بویراحمد، فرماندار بویراحمد در جلسه معارفه و بدرقه پزشکان متخصص دانشگاه علوم پزشکی استان با آرزوی توفیق برای همه خدمتگزاران ایران اسلامی و با برشمردن گوشه‌ای از خدمات نظام در سطح شهرستان بویراحمد یادآور شد: در قبل از انقلاب تنها مرکز درمانی بویراحمد بنام شیر و خورشید با پزشکان هندی فعالیت می‌کرد و این در حالی است که امروز خوشبختانه تعداد تخت‌های بیمارستانی به بالای هزار و ۶۰۰ تخت می‌رسد و پزشکان متخصص و متعددی در درمان جامعه و مناطق محروم خدمت‌گذاری می‌کنند.

شاهرخ کناری تصریح کرد: بیمارستان‌های ۳۰۰ تختخوابی، امام سجاد، شهید بهشتی، شهدای گمنام، سلمان و بیمارستان خصوصی زاگرس که به زودی به بهره‌برداری می‌رسد، مرکز استان و چه بسا سایر شهرها و استان‌های همجوار را از حیث درمانی با امکانات و پرسنل تخصصی تامین خواهد کرد.

فرماندار بویراحمد با غیرقابل مقایسه خواندن شرایط خدمات‌رسانی کنونی با گذشته عنوان کرد: پزشکان متعهد در آن روزهای سخت و در دورترین مناطق محروم که هیچ امکاناتی نبود تا کنون که بیشتر زیرساخت‌ها آماده است همیشه پای کار هستند.

رئیس شورای سلامت شهرستان بویراحمد با بیان اینکه خدمات خوبی در حوزه بهداشت و درمان داده می‌شود، اظهار داشت: طرح تحول سلامت یکی از محوری ترین اقدامات دولت بود که نواقصاتی هم داشت و هزینه سلامت جامعه را کاهش می‌داد ولی با همه این وجود هنوز هزینه سلامت در شهرستان بویراحمد بالا است.

کناری پراکندگی جغرافیایی روستاها و جمعیت ۱۴۵ هزار نفری روستایی را عامل هزینه بالای خانوارها جهت دسترسی سریع و آسان به مراکز درمانی و پزشکان متخصص عنوان کرد و گفت: نگاه مردم و بیماران به حوزه درمان باید تغییر کند.

فرماندار بویراحمد طرح پزشکان فوق تخصص و متخصص در استان را در تقویت تغییر نگاه عمومی به حوزه درمان مهم ارزیابی کرد.

به گزارش فارس؛ در این طرح ۲۱۸ متخصص و۳۳ فوق تخصص درمانی به شهرستانهای استان اعزام که سهم بویراحمد از این تعداد ۱۱۷ متخصص و۳۰ فوق تخصص است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما