کدخبر : 151557
یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۴
فاقددیدگاه
پرینت

می توان معلولان را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داد

جنوب پرس: معاون توانبخشی بهزیستی استان فارس، گفت: در صورت اجرایی شدن قانون جامع حمایت از معلولان می توان معلولان را در زمره بیمه تکمیلی قرار داد.

می توان معلولان را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داد

به گزارش جنوب پرس ، حمید گودرزی بعداز ظهر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت روز جهانی معلولان گفت: معاونت امور توانبخشی به تبع رسالت سازمان به دنبال فرهنگسازی در دیده شدن توانمندی های معلولان است.

وی افزود: با توجه به وظایف بهزیستی اعتبارات کم است و با توجه به قانون فقر مطلق خوشبختانه اعتبارات خوبی تزریق شد و نمونه آن افزایش ۳.۵ برابری مستمری است.

گودرزی در ادامه به برنامه های در دست اقدام بهزیستی فارس پرداخت و گفت: گسترش خانه های کوچک از جمله این برنامه هاست؛ سیاست سازمان به سمت عدم گسترش مراکز شبانه روزی است. وی افزود: هدف این خانه ها مشارکت دادن انجام امورشخصی و تقویت حس مسئولیت پذیری در جامعه است.

معاون توانبخشی بهزیستی فارس اعلام کرد: در حال حاضر ۵ خانه کوچگ در استان داریم و تا پایان سال ۵ خانه دیگر در شهرهای شیراز، لار، جهرم و خرم بید افزوده می شود و ظرفیت هریک این این خانه ها ۱۵ نفر است.

وی در ادامه گفت: مراکز اس ای(پشتیبانی شغلی) از سال ۹۴ در کشور آغاز شده و در کشور ۳۰ مرکز وجود دارد که اولین مرکز در استان فارس در سال ۹۶ افتتاح شد و از طریق تربیت مربی شغلی به نوعی واسطی میان دولت و کارفرمایان می شود.

گودرزی افزود: خانواده های تک معلول را خانه هایشان را مناسب سازی می کنیم؛ از تکنولوژی روز استفاده می کنیم و دستگیره های آنتی باکتریال تهیه کردیم، بشقاب و قاشق و چنگال مناسب سازی شده تهیه کردیم.

وی با این حال از کمبود اعتبار در تهیه وسایل کمک توانبخشی خبر داد و افزود: از خیران انتظار تامین این موارد داریم.

گودرزی با بیان اینکه ۳هزار خیر با بهزیستی فارس همکاری می کنند، افزود: انتظار داریم خیران به سمت مشارکتهای اجتماعی پیش برونند.

معاون بهزیستی فارس درعین حال اعلام کرد: تنها وسیله کمک توانبخشی سمعک است که توسط جمعی از جوانان کشور تولید داخل شده و به زودی در اختیار ناشنوایان قرار می گیرد.

به گزارش جنوب پرس ، در صورت اجرایی شدن قانون جامع حمایت از معلولان می توان معلولان را در زمره بیمه تکمیلی قرار داد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما