کدخبر : 151555
یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۳
فاقددیدگاه
پرینت

دکترای افتخاری به رئیس دانشگاه فنی درسدن آلمان اعطا شد

جنوب پرس: دکترای افتخاری دانشگاه شیراز به پروفسور هانس مولر اشتاین هاگن، رئیس دانشگاه فنی درسدن آلمان اعطا شد.

دکترای افتخاری به رئیس دانشگاه فنی درسدن آلمان اعطا شد

به گزارش جنوب پرس ، عصر یکشنبه در آیینی که با حضور سرپرست استانداری فارس و دیگر مقام های استانی در مجتمع فرهنگی دانشگاه شیراز برگزار شد، رئیس دانشگاه شیراز گفت: امروز راه جدید برای توسعه پایدار و همکاری مشترک و نزدیک‌تر بین دانشگاه شیراز و دانشگاه فنی درسدن آلمان آغاز شد و امیدواریم که این برنامه دلیلی برای روابط بین المللی بین دو کشور ایران و آلمان باشد.

حمید نادگران، افزود: رابطه دو کشور ایران و آلمان همواره خوب بوده و امیدواریم در آینده مستحکم‌تر شود.

وی در ادامه گفت: امروز قرارداد همکاری علمی پژوهشی مشترک بین دو دانشگاه شیراز و درسدن آلمان به امضا رسید که در قالب این تفاهم‌نامه تبادل استاد و دانشجو، اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، کنفرانس‌های علمی مشترک، فرصت‌های مطالعاتی اساتید، امکان حضور دانشجویان دکتری در دانشگاه‌های یکدیگر و برنامه‌های مرتبط با آموزش‌های الکترونیکی(مجازی) فراهم می‌شود.

وی افزود: در پایان امیدوارم که هر دو دانشگاه شیراز و درسدن آلمان از همکاری و تعامل مشترک بهره‌مند شوند و از مزایای آن منتفع گردند.

همچنین در این مراسم یدالله رحمانی، سرپرست استانداری فارس با بیان اینکه از بعد جهانی تشکر ویژه‌ای از دولت و مردم آلمان که نگاه‌های انسان دوستانه دارند و به مردم کشورهایی همچون سرویه و افغانستان کمک کرده اند تشکر می‌کنم همچنین از اینکه در مقابل رفتارهای یک جانبه آمریکا مقاومت کردند و مسیر درستی را پیش گرفتند سپاسگزارم.

وی افزود: مطمئن باشید بر اساس جایگاه سیاسی آلمان در جهان این تصمیمات منطقی روند بهتری را طی خواهد کرد.

رحمانی عنوان کرد: دولت و ملت ایران علاقه به همکاری با دولت و ملت آلمان داشته اند وامیدوارم این همکاری‌ها تداوم یافته و دامنه آن به مرور زمان افزایش ‌یابد؛ خوشحالم بینیم فعالیت‌های مشترک بین دو دانشگاه معتبر و بزرگ شیراز و درسدن شروع شد  و منجر به توسعه همکاری ها به سمت شهرها و شهرداری ها گردید.

سرپرست استانداری فارس ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های زیاد آن ایالت و نیز پتنسالی‌های فروان فارس در همه بخش های سیاسی، اقتصادی و فرهنگ این همکاری موجب نزدیکی ایالت ساکسونی و استان فارس و کشورهای آلمان و ایران خواهد شد.

وی افزود: از دانشگاه شیراز که تصمیم گرفته به پاس تلاش‌های ارزشمند و جایگاه پروفسور هانس مولر اشتاین هاگن دکترای افتخاری اهدا کند تشکر می‌کنم.

به گزارش جنوب پرس ، این دکترای افتخاری در پی عقد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه شیراز و دانشگاه فنی درسدن که اردیبهشت ماه امسال به این چهره علمی بین المللی اهدا شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما