کدخبر : 151536
یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
فاقددیدگاه
پرینت

افتتاح تولیدی پوشاک مروارید در محله درخت‌سبز بندرعباس

جنوب پرس: مرکز نیکوکاری سیدالشهدا(ع) بندرعباس با هدف اشتغال‌زایی محرومین، تولیدی پوشاک را در محله درخت‌سبز بندرعباس با حضور خیرین افتتاح کرد.

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، رئیس هیئت عامل مرکز نیکوکاری سیدالشهدا(ع) بعد از ظهر امروز در حاشیه آئین افتتاح این مرکز اظهارداشت: با افتتاح مرکز تولیدی یادشده، برای ده نفر اشتغال مستقیم و برای شش نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.

منصور جهانگیری افزود: افتتاح این تولیدی برای آموزش و اشتغال زنان بدسرپرست و سرپرست خانوار جهت تولید لباس فرم مدارس، ادارات، نهادها و شرکت‌ها و لباس سنتی، عروسک‌سازی، گلدوزی، فرش، تابلوفرش و گلیم‌بافی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی آموزش‌ها بصورت رایگان انجام می‌شود و محصولات تولیدی نیز در غرفه‌هایی در پارک شهید دباغیان، بازارچه ۲۲ بهمن، بازارچه محله‌ای ۲۰متری شاهد بندرعباس به فروش می‌رسد.

جهانگیری با بیان این‌که برای نخستین بار چنین طرحی را اجرا کرده‌ایم که باعث سبب اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم قشر محروم خواهد شد؛ گفت: البته این مرکز در سایر حوزه‌ها مانند درمانی، ساخت و تعمیر مسکن محرومین، ازدواج وجهیزیه، اکرام ایتام، معیشت نیازمندان و… به جامعه هدف خدمات مختلف ارائه می‌کند که در هفت ماهه امسال بیش از ۱۲ میلیارد ریال با مشارکت خیرین و حمایت برخی دستگاه‌ها در این بخش‌ها هزینه شده است.

رئیس هیئت عامل مرکز نیکوکاری سیدالشهدا(ع) بندرعباس با بیان اینکه در ماه گذشته ۳۰۰ بیمار بصورت رایگان ویزیت شدند؛ تصریح‌کرد: با برخی از مراکز درمانی دولتی و خصوصی مذاکراتی داشته‌ایم و بیماران نیازمند و فاقد تمکن مالی را معرفی می‌کنیم و هر ماه یک تا دوبار ویزیت رایگان بیماران را در مرکز هم انجام می‌دهیم که در صورت نیاز به سایر خدمات درمانی در مراکز دیگر، بصورت رایگان انجام می‌شود.

وی با اشاره به هدف‌گذاری بازسازی صد منزل افراد محروم تا پایان سال آینده؛ اظهار داشت: بازسازی سه منزل با همکاری گروه‌های جهادی و تامین مصالح توسط صنف مربوطه را آغاز کرده‌ایم.

به گفته جهانگیری این مرکز ۳۰۰یتیم را هم تحت پوشش دارد و سال گذشته برای ۲۰۰یتیم نخستین بار جشن تولد برگزار کردیم.

رئیس هیئت عامل مرکز نیکوکاری سیدالشهدا(ع) بندرعباس گفت: در مهرماه سه هزار دست لباس فرم مدارس و لوازم آموزشی بین دانش‌آموزان توزیع شده است.همچنین سه هزار جهیزیه به زوج‌های جوان دادیم و درعید سال۹۷ هم سه هزار دست لباس با همکاری بازاریان و صنف پارچه‌فروشان بین نیازمندان توزیع شد.

وی گفت: باهمکاری خیرین و مصالح فروشی‌ها خانه‌های نیازمندان بازسازی می‌شود که بردن مصالح در کوچه‌های تنگ را بایستی بصورت کوله‌بری جابجا کرد.

جهانگیری در ادامه اظهار داشت: اما مهم‌ترین نیاز در بخش معیشت محرومین و مددجویان شناسایی شده است که انتظار حمایت بیشتری را از خیرین داریم. زیرا دانش‌آموزان زیادی به دلیل فقر مالی حتی مجبورند بدون صبحانه به مدرسه بروند و در مدرسه ضعف می‌کنند و بدحال می‌شوند.

 رئیس هیئت عامل مرکز نیکوکاری سیدالشهدا(ع) از برگزاری جشن لبخند رمضان در ۱۲ شب، توزیع ۱۳۰ کولر به نیازمندان در ماه مبارک رمضان، برگزاری مسابقه مقاله‌نویسی و نقاشی شهدای حرم در ۱۶ بهمن هرسال، لبخند انقلاب، جشن تولد ایتام، لبخند کریمانه در روز دختر و تجلیل از ۳۰ ورزشکار دختر استان به‌عنوان بخشی از برنامه‌های اجرا شده توسط این مرکز برای محرومین نام برد.

وی گفت: بخشی ازبرنامه‌های مرکز در فرهنگسرای گلستان محله چاهستانی‌ها برگزار می‌شود و ساختمان فعلی مرکز هم استیجاری است و نیازمند حمایت در این‌بخش نیز هستیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما