کدخبر : 151530
یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰
فاقددیدگاه
پرینت

شیراز میزبان جشنواره شهر ایمن

جنوب پرس: مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: نخستین جشنواره شهر ایمن در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، محمدهادی قانع ظهر امروز در نشست خبری روز داوطلب، با بیان اینکه برای نخستین بار در کشور، جشنواره بزرگ شهر ایمن با مشارکت شهروندان در نیمه آذرماه در شیراز برگزار می‌شود، گفت: این جشنواره در هشت حوزه ادارات، مدارس، کارخانه‌ها و کارگاه‌ها، مجتمع‌های تجاری، مناطق ۱۱ گانه شهرداری، هتل‌ها و مراکز اقامتی، مراکز درمانی و شهروند برتر در حوزه ایمنی در سطح شهر شیراز اجرایی خواهد شد.

وی همچنین از انجام بیش از ۱۰ هزار عملیات اطفایی و امدادی در هفت ماه نخست امسال در شیراز خبر داد.

قانع با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد از تماس‌هایی که با مرکز ۱۲۵ برقرار می‌شود، مزاحمت تلفنی است، گفت: روزانه بیش از ۸۰۰ تماس با شماره ۱۲۵ برقرار می‌شود که به‌طور میانگین ۹۰ مورد منجر به عملیات می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کمیته ویژه‌ای جهت موضوع برای بررسی چرایی بالا بودن عملیات اطفایی در شیراز تشکیل دادیم، ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد این عملیات‌ها به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی بوده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های متفاوتی در حوزه ایمنی ازجمله بازدید از ۵۰۰ منزل در سطح شهر اجرایی شده است، گفت: به دلیل افزایش گازگرفتگی با گاز مونواکسید کربن در فصل پاییز و زمستان این طرح اجرایی شد.

قانع همچنین به برگزاری آیین تجلیل از داوطلبان آتش‌نشان هم‌زمان با ۱۴ آذر (روز داوطلب) اشاره کرد و گفت: تاکنون به بیش از ۲۰ هزار نفر داوطلب آموزش‌های لازم داده‌شده و برای ۱۲ هزار نفر از آن‌ها نیز پرونده رسمی تشکیل شده است.

وی، کوهپیمایی در کوه نور و پیاده‌روی خانوادگی در بلوار چمران را از برنامه‌هایی عنوان کرد که توسط داوطلبان آتش‌نشان پیش‌بینی‌شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شیراز همچنین از برگزاری همایش ملی رفتارشناسی حریق و لجستیک در فرماندهی عملیات به مدت سه روز طی روز‌های ۲۹ بهمن تا یکم اسفند با حضور متخصصان امر ایمنی در این کلان‌شهر خبر داد.

قانع همچنین از افتتاح ایستگاه شهرک سعدی، حسینی‌الهاشمی و نوسازی ایستگاه مأذون قشقایی تا ۲۲ بهمن خبر داد و گفت: مهم‌ترین دغدغه ما در سال ۹۸ پیش‌بینی اعتبار ویژه برای بهسازی ایستگاه‌ها جهت بالا بردن تاب‌آوری آن‌ها است.

مدیرعامل آتش‌نشانی شیراز از خرید یک پهباد و یک ون مدیریتی خبر داد و تصریح کرد: این دو در حوادث مختلف ازجمله مناطق کوهستانی و بافت فرسوده قابل‌استفاده خواهد بود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما