کدخبر : 151521
یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
فاقددیدگاه
پرینت

در هشتاد و پنجمین جلسه شورای شهر بندرعباس چه گذشت؟

جنوب پرس: در هشتاد و پنجمین جلسه شورای شهر، اعضای شورا به طرح مسائلی در خصوص واگذاری دکه و کیوسک‌های سطح شهر، ضرب و جرح شهروندان توسط یکی از پرسنل خدمات شهری شهرداری و همچنین موضوع تغییر کاربری سه قطعه زمین آموزشی پرداختند.
در هشتاد و پنجمین جلسه شورای شهر، اعضای شورا به طرح مسائلی در خصوص واگذاری دکه و کیوسک‌های سطح شهر، ضرب و جرح شهروندان توسط یکی از پرسنل خدمات شهری شهرداری و همچنین موضوع تغییر کاربری سه قطعه زمین آموزشی پرداختند.

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، صبح امروز (یکشنبه) شورای اسلامی شهر بندرعباس با حضور معاونت خدمات شهری شهرداری تشکیل جلسه داد و به بررسی برخی موضوعات پرداخت.

بررسی نحوه واگذاری و چگونگی عملکرد دکه‌ها و کیوسک‌های سطح شهر، مهم‌ترین موضوعی بود که اعضای شورا و معاون خدمات شهری شهرداری در این خصوص اظهارنظر کردند.

واگذاری دکه بدون مزایده صورت نگرفته است/ دکه‌های بندرعباس شناسنامه‌دار می‌شوند

اسماعیل موحدی‌نژاد معاون خدمات شهری شهرداری واگذاری هرگونه دکه بدون مزایده را تکذیب‌کرد و گفت: به جرأت می‌گویم در حوزه خدمات شهری، واگذاری تمامی دکه‌ها صرفا با برگزاری مزایده انجام شده و این معاونت تابع قوانین است.

وی افزود: در بحث واگذاری کیوسک و دکه‌ها نظر شورای فنی ملاک عمل است و پس از تایید این شورا می‌توانیم برای مزایده اقدام کنیم.

موحدی‌نژاد ابرازداشت: در کمیته زیباسازی وظیفه داریم استعلامات لازم از مراکز مختلف بگیریم و اگر تمام استعلامات مثبت بود فرایند برگزاری مزایده انجام می‌شود و دکه‌ها به صورت قانونی واگذار می‌شوند.

وی گفت: در رابطه با دکه‌ها، سازمان‌های زیادی درگیر هستند و نیاز است شورا برای ساماندهی این موضوع یک متولی مشخص کند تا مشکلات این حوزه کمتر شود.

معاون خدمات شهری شهرداری از اجرای طرح شناسنامه‌دار کردن دکه‌ها در بندرعباس خبر داد و گفت: می‌خواهیم در کنار هر دکه با نصب تابلویی که مشخصات و اطلاعات قرارداد اجاره آن دکه ذکر شده، دکه‌ها را شناسنامه‌دار کنیم.

وی افزود: همچنین با شناسایی دکه‌های بدون مجوز، در حال جمع‌آوری این دکه‌ها نیز هستیم.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس ادامه داد: با قفل کردن و بستن دکه‌های با مجوز نه تنها مشکلی حل نمی‌شود بلکه بر معضلات برخی شهروندان که از این طریق امرارمعاش می‌کنند نیز افزوده می‌شود.

با مسئله دکه‌ها مسؤولانه برخورد شود

آبتین امیری عضو شورای شهر بندرعباس گفت: دکه‌ها در بندرعباس برای مردم دغدغه هستند و این نگرانی‌ها ناشی از ناهماهنگی سازمان‌ها است.

وی افزود: دکه‌ها مایه دردسر هستند و نه تنها مشکلی از شهرداری حل نمی‌کنند که به مشکلات نیز می‌افزایند.

امیری ادامه داد: مسئله دکه‌ها در شهر بندرعباس در حال تبدیل شدن به بحرانی است که در نهایت موجب می‌شود همه آسیب ببینند.

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: باید با موضوع دکه‌ها، مسؤولانه برخورد شود به نحوی که این دکه‌ها به سایر مشاغل آسیبی وارد نکنند.

وی اظهار داشت: باید تا زمانی که مکان یابی درستی برای واگذاری دکه‌ها صورت نگرفته از واگذاری جلوگیری کرد زیرا اکثر این دکه‌ها در مکان‌هایی هستند که زیبایی را از شهر می‌گیرند.

با رشد قارچ‌گونه دکه‌ها در بلوار ساحلی مخالفم

فرزانه آرامش دیگر عضو شورای شهر بندرعباس گفت: تمام ایستگاه‌های اتوبوس به دکه تبدیل شده‌اند.

وی افزود: متاسفانه با عدم نظارت دکه‌های فرهنگی به دکه‌های سیگارفروشی تغییر کاربری داده‌اند.

عضو شورای شهر بندرعباس یادآور شد: مردم به دکه‌های بلوار ساحلی معترض‌اند و من هم به‌عنوان نماینده مردم با رشد قارچ‌گونه این دکه‌ها مخالفم.

تحقیق و تفحص در واگذاری غرف و کیوسک‌ها صورت گیرد

پرویز سالاری دیگر عضو شورای شهر بندرعباس در این جلسه بر لزوم تحقیق و تفحص در بحث واگذاری دکه‌ها تاکیدکرد و گفت: باید شرایط برگزاری مزایده و واگذاری‌ها و همچنین افرادی که این واگذاری‌ها به آنها انجام شده است بررسی شود و گزارش آن به صحن شورا بیاید.

وی افزود: وظیفه شورا تصویب قانون و نظارت بر اجرای قوانین است و جا دارد بیش از پیش به قوانین مصوب نظارت صورت گیرد.

سالاری ادامه داد: موضوع دکه‌ها نیز باید ابتدا در کمیسیون خدمات شهری و کمیسیون فرهنگی بررسی شوند سپس برای جمع‌بندی به صحن شورا وارد شود.

دست شهرداری برای واگذاری دکه‌ها باز باشد

کیانوش جهانبخش از اعضای شورای شهر گفت: باید مصوبه سال ۸۶ که مانع از واگذاری مجوز به دکه‌ها می‌شود لغو و مصوبه جدیدی که تمام ضوابط قانونی با اولویت یکسان بودن شرایط برای همه، در آن دیده شده به تصویب شورا برسد.

وی افزود: باید دست شهرداری را برای واگذاری‌ها باز بگذاریم و اجازه دهیم با برگزاری مزایده و با توجه به نیازسنجی‌ها دکه‌ها را به افراد متقاضی واگذار کند.

غرفه‌ها نمایان‌گر فرهنگ بندرعباس باشند

‎مجید عسکری زاده عضو شورای شهر بندرعباس گفت: باید متولی کیوسک‌ها مشخص شود و یک متولی با کار کارشناسی، کیوسک‌ها را به نحوی ساماندهی کند که نمایانگر هویت شهر بندرعباس باشند.

وی افزود: این دکه‌ها می‌توانند با ارائه آثار فرهنگی و صنایع دستی استان، در زیباسازی شهر بندرعباس نقش ایفا کنند.

این عضو شورای شهر با انتقاد از برخی تغییر کاربری‌ها در دکه‌ها گفت: آبروی شهر بندرعباس در خطر است و در این فصل که حضور گردشگر در شهر زیاد است باید نسبت ساماندهی این دکه‌ها اقدام کرد.

دکه‌های بدون مجوز جمع‌آوری شوند

اسماعیل بواشه عضو شورای شهر بندرعباس اظهارداشت: متاسفانه تعداد زیادی دکه بدون مجوز در مکان‌های عمومی مشاهده می‌شوند.

وی گفت: باید با این دکه‌های بدون مجوز برخورد و از سطح شهر جمع‌آوری شوند.

دکه‌های شهرک پیامبر اعظم ساماندهی شود

حجت‌الاسلام احمد عامری نماینده مردم بندرعباس در شورای شهر گفت: نیاز است توجه ویژه‌ای به شهرک پیامبر اعظم(ص) شود و دکه‌ها در آنجا ساماندهی شوند.

در ادامه این جلسه، به موضوع تغییر کاربری سه قطعه زمین آموزشی در مجاورت پل خواجو رسیدگی شد و با با مخالفت اعضاء با این طرح، مقرر شد این تغییر کاربری مجددا به کمیسیون فنی شهرسازی برود و پس از بازبینی دوباره به صحن شورا برگردد.

همچنین در نطق پیش از  دستور که توسط فاطمه جراره قرائت شد به موضوع ضرب و جرح عده‌ای از شهروندان به وسیله یک پرسنل خدمات شهری اشاره، و بنا شد با فرد خاطی به شکل قانونی برخورد و از شهروندان آسیب دیده دلجویی شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما