کدخبر : 151188
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

دستگیری ۱۵ نفر از کمپانی فایننشیال؛ مالباختگان به شعبه ۱۰ بازپرسی شیراز مراجعه کنند

جنوب پرس: دادستان عمومی و انقلاب شیراز از مالباختگان شرکت هرمی فایننشیال خواست تا جهت طرح شکایت به شعبه ۱۰ بازپرسی شیراز مراجعه کنند.
دستگیری

به گزارش جنوب پرس ، علی صالحی اظهار داشت: پس از شناسایی عوامل فعال کمپانی فایننشیال در کشور و استان فارس و انجام تحقیقات کامل برای عوامل اصلی این کمپانی  پرونده قضایی با اتهام اخلال در نظام اقتصادی و پولی کشور از طریق عضوگیری در گروه‌های  هرمی تشکیل شد که در نتیجه ۱۵ نفر از عوامل فعال در کشور دستگیر و برخی از رابطین آنها در خارج از کشور شناسایی شدند.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز با تأکید بر اینکه فعالیت این کمپانی در کشور اساساً غیرقانونی بوده و این افراد اقدام به فعالیت هرمی و تبلیغات اغواگرانه کرده بودند گفت: در همین زمینه افراد زیادی با امید به کسب منافع کلان اقدام به سرمایه‌گذاری در این کمپانی کرده بودند که در نتیجه این اقدام ناآگاهانه ضمن مالباخته شدن زمینه خروج هزاران میلیارد ریال ارز و ثروت ملی از کشور را فراهم کردند.

وی این اقدام کمپانی مذکور را یکی از جدیدترین اقدامات مجرمانه هرمی و چپاول اموال مردم خواند و افزود : سران این کمپانی در کشورهای امارات و مالزی و چند کشور خارجی شناسایی شده‌اند.

براساس این گزارش تسنیم، صالحی با اشاره به اینکه اموال و دارایی‌های قابل توجهی از این افراد شناسایی و توقیف شده است تأکید کرد:دستگاه قضایی در راستای پیگیری حقوق عامه پس از تشکیل پرونده و اقدامات قانونی اولیه از کلیه مالباختگانی که در نتیجه تبلیغات اغواگرانه این شرکت هرمی اموال خود را از دست داده‌اند دعوت می‌کند تا با مراجعه سریع به شعبه ۱۰ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شیراز شکایات خود را نسبت به لیدرهای دستگیر شده این کمپانی مطرح کنند تا زمینه محاکمه قانونی و رسیدگی سریع‌تر به پرونده مذکور و احقاق حقوق قانونی مالباختگان فراهم شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد