کدخبر : 151185
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۵
فاقددیدگاه
پرینت
امام جمعه موقت اهواز:

استاندار خوزستان روند جایگزینی مدیران بازنشسته را هرچه زودتر انجام دهد/ ستاد بحران دستگاه‌های کم‌کار در حل مشکل آبگرفتگی را معرفی کند

جنوب پرس: امام جمعه موقت اهواز با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: استاندار خوزستان جایگزینی‌ها را خیلی سریع‌تر انجام دهد و تکلیف شهرداری اهواز باید خیلی زودتر مشخص شود
آیت الله سید ابوالحسن حسن‌زاده امام جمعه موقت اهواز

به گزارش جنوب پرس ، آیت الله سید ابوالحسن حسن‌زاده ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز خوزستان با اشاره به مناسبت‌های این هفته اظهار کرد: شیخ مفید یکی از شخصیت‌های محترم همه مذاهب اسلامی است و ان‌شاءالله هرچه از این علما برای ما به ارث گذاشته‌اند مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: فردا سالروز شهادت شهید مدرس است و به همین مناسبت این روز را روز مجلس نامگذاری شده است؛ این شهید بزرگوار الگوی امام خمینی(ره) بودند و از نظر علمی و سیاسی شخصیتی آگاه و بصیر بود.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه به تعبیر امام خمینی، شهید مدرس انسان وارسته و نه وابسته بود، گفت: به همین دلیل هیچ‌کس نمی‌توانست شهید مدرس را تهدید کند و ایشان در برابر همه زورگویان وقت ایستادگی کرد.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید بدانند امام فرمود الگوی شما باید مدرس باشد، بیان کرد: نمایندگان مجلس نباید هیچ وابستگی به دنیا داشته باشند و مقام معظم رهبری در یکی از توصیه‌های خود خطاب به مجلسی‌ها فرمود در این ۴ سال فقط به فکر انجام وظیفه نمایندگی باشید.

آیت الله حسن‌زاده با بیان اینکه برخی از نمایندگان در دوره نمایندگی به فکر ارتقای خود از نظر مالی و تحصیلاتی هستند، عنوان کرد: برخی از نمایندگان برای رأی آوری مدیون پیمانکاران هستند و طبیعی است که این نمایندگان حتی نمی‌توانند به شخصیت شهید مدرس هم نزدیک شوند.

نمایندگان مرعوب نباشند

وی با انتقاد از برخی از مصوبات مجلس اظهار کرد: ورود ناصحیح برخی از نمایندگان به اموری مانند عزل و نصب‌ها آفات جدیدی دارد و برخی از نمایندگان با استفاده از ابزاری مانند طرح سؤال و استیضاح در عزل و نصب‌ها دخالت می‌کنند. ادامه این دخالت‌های بی‌جا به مشکلات ریز و درشت استانی و شهرستانی تبدیل می‌شود.

این مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه نمایندگان مرعوب دشمن خارجی قرار نگیرند، افزود: مجلس یکی از پایه‌های نظام جمهوری اسلامی است و نباید مرعوب دشمن خارجی و یا جریانات سیاسی داخلی باشد.

آیت الله حسن‌زاده بیان کرد: این روزها سالروز عملیات طریق القدس و آزادسازی بستان است؛ امام(ره) پیامی در این باره دادند و باید بدانید که این عملیات دومین عملیات کلاسیک کشور ما در دفاع مقدس بود و از نظر نظامی اهمیت داشت.

روحیه جهادی برای جنگ اقتصادی

وی عنوان کرد: عملیات طریق القدس از نظر امام خمینی، فتح الفتوح بود از این نظر که روحیه رزمندگان ما جهادی و ستودنی بود و این موضوع در پیام امام(ره) پس از فتح بستان مشخص است. ما امروز در جنگ اقتصادی نیازمند این روحیه هستیم و اگر کسی این روحیه را نداشته باشد منجر به شکست ما در جنگ اقتصادی با دشمن می‌شود.

خطیب جمعه اهواز با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دشمن از بیداری اسلامی در حال سیلی خوردن است، گفت: آمریکا در سوریه و عراق در مقابل محور مقاومت شکست خورد و اگر ما نبودیم آمریکا به اهدافش می‌رسد. ما به دنبال کشورگشایی نیستیم همان‌طور که به لبنانی‌ها کمک کردیم در جنگ برابر رژیم صهیونیستی پیروز شوند و امروز آنها برای کشورشان تصمیم می‌گیرند.

وی عنوان کرد: نیروی دریایی در دفاع مقدس افتخارآفرینی کرد و این رشادت‌ها در تاریخ ماندگار است. نیروی دریایی ما در جنگ آبی دشمن را از کار انداخت و پس از جنگ در خودکفایی گام‌های بسیار مهمی برداشتند.

مشکلات کارگران از مسائل تلخ است

وی با بیان اینکه مشکلات نیشکر هفت تپه و گروه ملی از مسائل تلخ استان هستند، گفت: بی تدبیری در این مسئله وجود داشته که شاید مربوط به الان نباشد اما در مسئله واگذاری‌ها و دخالت‌ها بی تدبیری‌هایی وجود دارد. تزریق نیرو از سوی برخی مسؤولان از مصادیق دخالت‌های ناروا است چرا که کارایی را کاهش و هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه هرآنچه باید یک استان را مهم کند در خوزستان جمع شده است، بیان کرد: کارگران خط قرمز خود را تولید قرار دهند و اجازه ندهند که کسی از مطالباتشان سوءاستفاده کند و کسی هم حق ندارد از مطالبات به حق مردم جلوگیری کند.

آقایان مسؤول شما نمی‌دانید

وی عنوان کرد: مسؤولان در پیگیری مسائل کارگران نهایت تلاش خود را کنند و تلاش‌های گذشته باید ادامه پیدا کند و نباید سختی‌های موجود در کشور شامل کارگران شود.

آیت الله حسن زاده با بیان اینکه در شرایط اقتصادی فعلی حتی کسانی که درآمد پایدار دارند هم با مشکل مواجه شده‌اند، اظهار کرد: نباید بگذاریم با عقب افتادن حقوق‌ها زندگی کارگران سخت‌تر شود.

وی افزود: آقایان مسؤول شما نمی‌دانید وقتی کسی که بچه‌اش می‌خواهد به مدرسه برود و پول خرید کیف و کتاب را ندارد؟ مسؤولان باید این شرایط را درک کنند و نباید دوباره شاهد این مشکلات در واحدهای دیگر باشیم.

مایه شرم است که باران رحمت خدا به کابوس مردم تبدیل شده

امام جمعه موقت اهواز با انتقاد از وضعیت ماندگاری آب باران در خیابان‌ها گفت: ستاد بحران اعلام کند که به کدام مراکز گفتند پای کار بیایند و نیامدند؛ شرکت‌های نفت و حفاری چرا به کمک مردم نیامدند؟ ما باید زیرساخت‌ها را مهیا کنیم و این مشکلات را به‌صورت اضطراری حل کنیم.

وی با بیان اینکه استاندار از مناطق بازدید میدانی داشت و از او تشکر می‌کنیم، گفت: مایه شرمندگی است که باران رحمت خدا به کابوسی برای مردم تبدیل شده است و اقدامات مسؤولان ما باید عملی و ملموس است. مایه شرم است که بارندگی این چنین شهر را به هم ریخته است.

براساس این گزارش فارس، آیت الله حسن‌زاده با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان اظهار کرد: استاندار خوزستان جایگزینی‌ها را خیلی سریع‌تر انجام دهد و تکلیف شهرداری اهواز باید خیلی زودتر مشخص شود و خیانت به خون مردم است اگر مسؤول باکفایت را به دلیل دعواهای جناحی و قومی کنار بگذاریم.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد