کدخبر : 149502
شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
فاقددیدگاه
پرینت

مصدومی که روز تولدش تیر خورد و محکم تر از قبل پای انقلاب ایستاد

جنوب پرس:  سرگرد عنایت اله شهریاری در حادثه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز جانباز شد اما هم اکنون محکم تر از قبل پای انقلاب ایستاده است.

مصدومی که روز تولدش تیر خورد و محکم تر از قبل پای انقلاب ایستاد

به گزارش جنوب پرس ، ۳۱ شهریور امسال تروریست های کوردل به رژه نیروهای مسلح در اهواز تیراندازی و طی این حادثه ۲۴ نفر از هموطنان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

سرگرد عنایت اله شهریاری سال ۱۳۷۸ از طریق دانشگاه افسری وارد ارتش جمهوری اسلامی شده و هم اکنون جانشین عقیدتی سیاسی تیپ ۱۹۲ اهواز است. وی امسال ۳۱ شهریور روز حادثه تروریستی تلخ اهواز درست روز تولدش تیک تیر از ناحیه شکم مصدوم شد.

شهریاری در خصوص این حادثه تروریسیتی می گوید: چند سالی هست که به عنوان مجری مراسم در روز ۳۱ شهریور انجام وظیفه می کنم. امسال نیز مانند همه سال های گذشته به عنوان مجری در کنار جایگاه حضور داشتم که بعد از عبور یگان نمونه جانبازان و خانواده شهدا نوبت به رژه یگان ها رسید.

جانشین عقیدتی سیاسی تیپ ۱۹۲ اهواز بیان می کند: پس از گذشتن یگان های سپاه ۷ ولیعصر (عج) و تیپ حضرت حجت (عج) نوبت به یگان الحدید سپاه رسید ولی هنوز جلوی جایگاه بودند که ناگهان از پشت جایگاه صدای تیراندازی شنیده شد.

وی اضافه می کند: ابتدا همه فکر ‌کردند مانور هست ولی من که سین برنامه را داشتم به مسئولان جایگاه گفتم که در حال شلیک تیر جنگی زدن هستند و قرار بر برگزاری هیچ مانوری نبوده است.

شهریاری یادآور می شود: وقتی عقب را نگاه کردم، متوجه شدم که چهار نفر مسلح وحشیانه به سمت جایگاه و مردم تیراندازی می کنند؛ تمام تلاشمان بر این بود که زن و بچه ها را از تیر رس خارج کنیم.

وی در خصوص مجروح شدنش می گوید: در حین جابجایی زن و بچه ها و زخمی ها احساس کردم که سینه ام سوخت و وقتی نگاه کردم، دیدم لباسم سوراخ شده است؛ با این حال توجه نکردم و به کارم ادامه دادم و زمانی که تیر خوردم دقیقا در سه متری تروریست ها بودم ولی به دلیل پوششی که پشت جایگاه بود، قادر به دیدن ما نبودند.

جانشین عقیدتی سیاسی تیپ ۱۹۲ اهواز عنوان می کند: پس از انتقال مجروحان من هم به بیمارستان منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفتم؛ پس از چهار روز بستری شدن از بیمارستان مرخص و مدتی نیز در منزل دوران نقاهت را طی کردم.

شهریاری در مورد شهید چهار ساله این حادثه می گوید: طاها و مادرش دقیقا کنار من تیر خوردند؛ تصور کنید جلوی چشمانتان به یک زن بی پناه و یک بچه چهار ساله تیر بزنند.

شهریاری اضافه می کند: این کار دشمنان نشان از ذلیل و سخیف بودن تروریست هاست چون اگر جرأت داشتند در یک میدان برابر وارد رزم می شدند تا مردها حتی همین زن هایی که روز حادثه مورد تیر و ترکش قرار گرفتند، غیرت ایرانی و ایرانی بودن را نشان دهند.

وی اظهار می کند: تروریست ها حتی با وجود مسلح بودن جرأت تیراندازی از روبرو را نداشته و از پشت جایگاه به مردم حمله کردند.

جانشین عقیدتی سیاسی تیپ ۱۹۲ اهواز تأکید می کند: به نظر من این گونه افراد هیچ بویی از انسانیت نبرده اند و خویی حیوانی دارند

شهریاری ادامه می دهد: این گونه حرکات پست و سخیف نه تنها در عزم ملت ایران اسلامی خللی ایجاد نخواهد کرد، بلکه همه آنها را در کنار یکدیگر متحدتر و یکپارچه تر ‌می کند؛ همه دیدیم که ملت ایران و مردم شریف خوزستان در روز تشییع شهدا خارج از هر قومیتی چگونه در میدان حضور پیدا کردند.

او در پایان می گوید: امنیت رکن اصلی پیشرفت و سامان یک کشور هست و وقتی می بینم در کشوری زندگی می کنم که اطراف آن همه‌ کشورها درگیر جنگ  هستند ولی کشور من امنیت دارد و من به‌عنوان یک سرباز ولایت نقشی هرچند کوچک در این امنیت دارم، حس غرور و سربلندی به من دست می دهد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما