کدخبر : 149375
چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
فاقددیدگاه
پرینت

پرداخت ۷۵۰ میلیون وام کارگشایی به ۱۵۰ خانوار مددجویان کمیته امداد آبپخشی

جنوب پرس: رییس کمیته امداد آبپخش از پرداخت 750 میلیون وام کارگشایی به 150 خانوار مددجویان کمیته امداد در این شهر خبر داد.

به گزارش جنوب پرس ، رمضان غلامی در شهرستان دشتستان اظهار داشت: توانمند‌سازی مددجویان یکی از رویکردهای مهم این نهاد است و یکی از خدمات این نهاد به خانواده‌های تحت حمایت پرداخت وام کارگشایی به منظور رفع مشکلات مددجویان است.

رییس کمیته امداد آبپخش افزود: ۱۵۰ فقره وام کارگشایی به ارزش ۷۵۰ میلیون تومان از طریق صندوق امداد ولایت و صندوق قرضالحسنه مهر ایرانیان به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد آبپخش  پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: محور فعالیت‌های صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت شامل کمک به امر ازدواج و تامین جهیزیه، خدمات درمانی و بهداشتی، تامین مسکن  نیازمندان، فرهنگی و آموزش، تامین وسایل ضروری زندگی و سایر نیازهای مددجویان است.

وی هدف از ایجاد صندوق  امداد را ولایت اعطاء و پرداخت وام‌های بدون بهره به اقشار آسیبب‌پذیر و نیازمند دانست و افزود: گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه بر اساس تعالیم دینی و فراهم‌کردن زمینه مشارکت خیّران و نیکوکاران و کمک‌های مردمی و تسهیل در پرداخت وام به مددجویان  از دیگر اهداف ایجاد این صندوق بوده است.

رییس کمیته امداد آبپخش به همراهی و مشارکت خیران با کمیته امداد اشاره کرد و گفت: با کمک خیران و نیکوکاران و سپرده‌گذاری آنان در صندوق امداد ولایت می‌توان در رفع مشکلات مددجویان و خودکفایی آنان اقدامات مطلوبی انجام داد.

رمضان غلامی  با اشاره به این که هزار و ۵۳خانوار با جمعیتی بالغ بر دو هزار و ۳۴۸نفر در بخش آبپخش  تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند، گفت: مردم خیّر بخش آبپخش می توانند با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت زمینه توانمندسازی محرومان را فراهم کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما