کدخبر : 149369
چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
فاقددیدگاه
پرینت

پیاده روی بزرگ جاماندگان اربعین در تنگستان برگزار می شود

جنوب پرس: مدیر هیئت امنا امامزاده زید بن علی روستای گلنگون گفت: همزمان با فرارسیدن رحلت پیامبر(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا(ع) پیاده روی بزرگ جاماندگان اربعین در روستای گلنگون تنگستان برگزار می شود.

به گزارش جنوب پرس ، محمد رضا زنگنه  داشت: هر ساله در چنین ایامی مردم ولایت مدار روستای سمل و گلنگون با پیاده روی عشق و ارادت خود را به ائمه اطهار نشان می دهند.

مدیر هیئت امنا امامزاده زید بن علی روستای گلنگون یاد آورشد: درسال های گذشته اولین کاروان پیاده روی از روستای نینیزک بود و تا شاهزاده ابراهیم به فاصله ۱۷کیلومتر برگزار شد.

مدیر هیئت امنا اضافه کرد: این امامزاده از نوادگان حضرت امام موسی الکاظم(ع) است که هر ساله پذیرای خیل عظیمی از مردم روستاهای همجوار است.

وی یاد آور شد: در این برنامه پیاده روی نمایشگاه بزرگ غریب بقیع و مدیحه سرایی با حضور مداحان اهل بیت، گروه تواشیح به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

زنگنه افزود: مردم روستاهای سمل و گلنگون در ایام ماه محرم و صفر با پرپایی مراسم عزاداری و سوگواری عشق و ارادت خود را به اهل بیت(ع) عصمت و طهارت نشان می دهند و اوج عشق و وفاداری مردم در عاشورا، اربعین و دهه آخر ماه صفر متبلور می شود چرا که مردم این دیار با شور حماسی دراین مراسم شرکت می کنند.

مدیر هیئت امنا تصریح کرد: هرسال مردم این دیار برای حضور در این پیاده روی پرشورتر شرکت می کنند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از همه دست اندرکاران این مراسم بیان داشت کسانی که توفیق حضور در مشهد مقدس برای زیارت حرم امام رضا ع ندارند با حضور در این پیاده روی از راه دور عشق خود را به امام رئوف نشان میدهند.

لازم به ذکر است این مراسم صبح چهارشنبه ۱۶آبان ماه مصادف با ۲۸صفر  از سه راهی روستای سمل تا حرم مطهر امامزاده زید بن علی ع روستای گلنگون برگزار می شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما