کدخبر : 149367
چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

اعتبارات ۱۴ میلیاردی آموزش و پرورش گچساران و مدارسی که سرویس بهداشتی ندارند!

جنوب پرس: اعتبارات 14 میلیارد تومانی برای یک اداره در یک شهرستان تنها هنگامی خبر خوش و امیدوار کننده است که سایر نقاط استان امکانات حداقلی در مدارس داشته باشند.

به گزارش جنوب پرس ، مهین راوند فعال رسانه‌ای در کهگیلویه و بویراحمد طی یادداشتی در خصوص فعل و انفعالات اخیر در آموزش و پرورش و حرف‌هایی که در یک مراسم تودیع و معارفه زده شد و مشکلاتی که در سطح مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و بی‌عدالتی‌ها این گونه آورده است که اخبار مربوط به تودیع مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان گچساران را خواندم از یک طرف خوشحال و از سوی دیگر نگران و ناراحت از بی‌انصافی‌ها و جان کلام این که به قول خودمانی از بی‌عدالتی‌ها سرم سوت کشید.

حرف‌هایی که در مراسم تودیع مدیر سابق آموزش و پرورش گچساران زده شد جای تامل و تدبر دارد و کافیست کمی به خود بیاییم و بیندیشیم که دلیل این همه بی‌عدالتی و فرق‌جویی در استان ما چیست؟.

از یک سو مدیر محترم و فعال و پرتلاش اما معزول آموزش و پرورش گچسارن می‌گوید که در طول سال‌های اخیر اگر در استان یک مدرسه ساخته شده در گچساران ۳ مدرسه ساخته شده است یعنی این که در گچساران سه برابر ۷ شهرستان دیگر استان مدرسه ساخته شده است؟.

شاید با خواندن این مطلب برخی‌ها بگویند که دارندگی و برازندگی، یا این که آقای رئیس کمیسیون محترم بودجه از محل اعتبارات ملی به واسطه جایگاهی که در کشور دارد این اعتبارات را گرفته و به گچساران آورده است اما باز هم مایه تاسف، چرا در نظام جمهوری اسلامی که ثمره خون هزاران شهید است و رهبران آن به ساده‌ترین شکل ممکن زندگی کرده‌اند و اصولا برای برپایی عدالت زجرها کشیده شده و خون‌ها ریخته این چنین شاهد بی‌عدالتی باشیم.

آیا با خواندن خبرهای مربوط به اقدامات انجام شده در آموزش و پرورش گچساران و بودجه‌ها و اعتباراتی که به این شهرستان تنها در یک مورد آن هم آموزش و پرورش تزریق شده دیگر اعتمادی در استان بر جای خواهد ماند؟.

اعتبارات ۱۴ میلیارد تومانی که نوش جان آموزش و پرورش و فرهنگیان و دانش‌آموزان عزیز آن شهرستان باد و معتقدیم باید برای آموزش و پرورش بیشتر خرج کرد باید برای همه نقاط استان باشد در حالی که همین تابستانی که گذشت در بخش چیتاب از زبان بخشدار کبگیان و در حضور استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان شنیدیم که ده‌ها مدرسه این بخش سرویس بهداشتی ندارد!!.

اعتبارات ۱۴ میلیارد تومانی برای یک اداره در یک شهرستان تنها هنگامی خبر خوش و امیدوار کننده است که سایر نقاط استان امکانات حداقلی در مدارس داشته باشند این اعتبارات هنگامی برای عرصه تعلیم و تربیت دلچسب است که کمی آن طرف‌تر از شهرستان گچساران و در مدارس دهدشت و چرام و باشت و یاسوج و چیتاب و زیلایی و دیشموک، مدارس از حداقل امکانات برخوردار باشند.

خلاصه کلام این که بی‌عدالتی نه تنها در عرصه تعلیم و تربیت استان کهگیلویه و بویراحمد بلکه در بطن و متن و تار و پود بسیاری از دستگاه‌های دیگر رسوخ کرده و تا دیر نشده مسؤولان نظام جمهوری اسلامی باید فکری به حال این معضل بزرگ کنند.

بی‌عدالتی و بی‌انصافی که گاه در قالب استخدام‌های فله‌ای و خانوادگی؛ گاه در قالب پروژه‌های عمرانی، گهی در قالب چینش مدیران استانی، گاه در قالب چینش معاونین پشتیبانی ادارات به صورت یکدست و امروز در قالب نظام تعلیم و تربیت سر به فلک می‌کشد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما