کدخبر : 149352
چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
فاقددیدگاه
پرینت

دمکرات‌ها کنترل مجلس نمایندگان را به‌دست گرفتند

شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: دمکرات ها توانستند درانتخابات کنگره آمریکا کنترل مجلس نمایندگان را به دست بگیرند.
به گزارش تابناک، سی ان ان در خبر فوری افزود: انتظار می رود دمکرات ها بیش از ۳۵ کرسی مجلس نمایندگان که به آن نیاز داشتند را به دست آورند.

در همین حال خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد که از مجموع ۴۳۵کرسی مجلس نمایندگان براساس آرای شمرده شده، تاکنون نتایج ۳۴۶کرسی مشخص شده است که ۱۷۸کرسی متعلق به دمکرات ها و ۱۶۸ کرسی نیز به نمایندگان جمهوریخواهان تعلق دارد.

این به آن معنی است که دمکرات ها تاکنون ۳۹٫۸درصد آراء را بدست آورده اند و فعلا صاحب اکثرت هستند وجمهوریخواهان ۳۸٫۶درصد آرای مجلس نمایندگان را کسب کرده اند.

نانسی پلوسی، رئیس حزب دمکرات‌ها در مجلس نمایندگان که احتمالا به زودی باید به عنوان رئیس این مجلس سوگند یاد کند، لحظاتی پیش سخنرانی پیروزی حزب خود را اعلام کرد.

دمکرات‌ها برای کسب اکثریت در مجلس نمایندگان به پیروزی در ۲۳ کرسی نیاز داشتند.
پیش از این اعلام شده بود که جمهورخواهان توا«سته اند اکثریت مجلس سنا را حفظ کنند.

بنابرنتایج اعلام شده ۵۱کرسی مجلس سنا را نمایندگان جمهوریخواه بدست آورده اند و دمکرات ها هم ۴۲ کرسی را تاکنون کسب کرده اند.هنوز شش کرسی دیگر از ۱۰۰ کرسی مجلس سنا باقی مانده است.

انتخابات کنگره آمریکا از عصر دیروز در ۵۰ ایالت آغاز شده است.

در این انتخابات، تمام ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا برای دوره ای دو ساله، ۳۵ عضو مجلس سنا برای دوره ای شش ساله و ٣٦ فرماندار برای دوره ای ۴ساله (به جز ایالات اورگون، ورمونت و نیوهمپشایر که فرماندار منتخب به مدت ۲ سال امور اجرایی ایالت را بر عهده خواهد داشت) انتخاب می شوند.

در رقابتهای ۳۶ فرمانداری امسال، هم اکنون ٢٦ ایالت در اختیار جمهوریخواهان، ٩ فرمانداری در دست دمکراتها است و یک فرمانداری هم توسط مستقلین اداره می شود.

درحال حاضر از ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان آمریکا، جمهوریخواهان با در اختیار داشتن ۲۳۵ کرسی در برابر ۱۹۳کرسی حزب دمکرات، از اکثریت برخوردار هستند. هفت کرسی هم به دلایل گوناگون خالی مانده است.

درصورتی که حزب دمکرات بتواند دراین انتخابات ۲۵ کرسی دیگر را از حزب جمهوریخواه پس بگیرد، آنگاه با کسب ۲۱۸ کرسی در قبال ۲۱۷ کرسی و تنها با اختلاف یک کرسی این حزب قادر خواهد بود اکثریت مجلس نمایندگان را از آن خود کند.

هم اکنون جمهوریخواهان ۵۱ کرسی، دمکرات ها ۴۷ کرسی و مستقلین ۲ کرسی سنا را در اختیار دارند.

در انتخابات میاندوره ای ۲۰۱۸ بیش از ۱۵۰ میلیون نفر واجد شرایط رای دادن هستند و پیش بینی می شود که میزان مشارکت نسبت به انتخابات مشابه سال ۲۰۱۴ افزایش یابد.
در آن دوره تنها ۳۶٫۴ درصد واجدین شرایط در رای گیری شرکت کردند که کمترین میزان مشارکت از انتخابات میاندوره ای سال ۱۹۴۲ تا آن زمان بود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما